Aktualności: Styczeń 2023

 • Zdjęcie prezentujące aktualność: WIĘZI w programie KULTURA BEZ BARIER

  Z radością informujemy, że dzięki otrzymanemu grantowi będącemu składową projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER (współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego) możemy kontynuować działania na rzecz dostępności naszych spektakli – do końca maja 2023 zagramy 3 spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz 4 spektakle z...

  Więcejo "WIĘZI w programie KULTURA BEZ BARIER"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE

  Serdecznie zapraszamy na trzynasty odcinek serii Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE, w którym przybliżymy WYCHOWANKĘ Aleksandra Fredry w reżyserii Stanisława Hebanowskiego. Z okazji przypadającej w tym roku czterdziestej rocznicy śmierci tego wybitnego twórcy, podsumujemy jego reżyserski styl i dorobek artystyczny w naszym teatrze.

  Więcejo "Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Warsztat improwizacji z Jakubem Nosiadkiem

  W związku z ogromnym zainteresowaniem WIECZOREM Z IMPROWIZACJĄ postanowiliśmy zorganizować dla Państwa kolejny warsztat z tej dziedziny. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu, podczas którego pozwolimy sobie na odrobinę zapomnienia, teatralną zabawę i "wygłupy" pobudzające wyobraźnię. Warsztat poprowadzi Jakub Nosiadek, aktor Teatru Wybrzeże.

  Więcejo "Warsztat improwizacji z Jakubem Nosiadkiem"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: WIECZÓR Z IMPROWIZACJĄ

  Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie teatralnością i żywiołem improwizacji - spróbujemy poczuć się jak Jim Carrey w filmie JESTEM NA TAK, a przede wszystkim - pobudzimy własną wyobraźnię. Warsztat poprowadzi Maciej Konopiński, aktor Teatru Wybrzeże. Dwugodzinne zajęcia odbędą się w poniedziałek, 30 stycznia o godzinie 19:00 w Starej Aptece.

  Więcejo "WIECZÓR Z IMPROWIZACJĄ"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Repertuar na luty

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem na luty. W tym czasie zaprezentujemy PLAC BOHATERÓW, CZEGO NIE WIDAĆ, KOŁO SPRAWY BOŻEJ, SCENY Z EGZEKUCJI, FAUSTA, KORDIANA, NIECZUŁOŚĆ, POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ, WIĘZI, ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA, UPIORY, spektakl KIM JEST PAN SCHMITT?, SZTUKĘ, INTELIGENTÓW, FEDRĘ oraz NIEPOKÓJ.

  Więcejo "Repertuar na luty"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: TROJANKI ponownie w repertuarze / The TROJAN WOMEN return to our repertoire

  Po niemal trzech latach wielokrotnie nagradzane TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty wracają do repertuaru Teatru Wybrzeże! Przedstawienie zostanie zaprezentowane w dniach 19 - 22 stycznia na Scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ze względu na trwający remont Dużej Sceny).

  Więcejo "TROJANKI ponownie w repertuarze / The TROJAN WOMEN return to our repertoire"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: PUNKT ZERO na Scenie Malarnia

  13 stycznia na Scenie Malarnia odbyła się prapremiera PUNKTU ZERO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego.

  Więcejo "PUNKT ZERO na Scenie Malarnia"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Nominacje do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU

  Franciszek Szumiński, Jan Klata i Anna Wakulik zostali nominowani w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego OSOBOWOŚĆ ROKU, w którym przyznawane są nagrody za najważniejsze osiągnięcia minionego roku. Głosowanie na nominowanych potrwa do 21 lutego do godziny 21:30 i odbywa się za pośrednictwem strony internetowej - www.dziennikbaltycki.pl/p/kandydaci. 

  Więcejo "Nominacje do nagrody OSOBOWOŚĆ ROKU"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Ferie w Teatrze

  W okresie ferii przygotowaliśmy dla naszych młodszych widzów szereg atrakcji - PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA, Lekcje Teatralne oraz Zwiedzanie Teatru. 

  Więcejo "Ferie w Teatrze"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: SPEKTAKL NA KOZETCE

  Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym z cyklu spotkań łączących teatr z psychoanalizą – SPEKTAKL NA KOZETCE. Podczas dyskusji będziemy rozmawiać o wybranym spektaklu z repertuaru Teatru Wybrzeże z członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i zaproszonymi gośćmi.

  Więcejo "SPEKTAKL NA KOZETCE"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: NORA w 65. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 65. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi NORA Henrika Ibsena w reżyserii Radosława Rychcika. Weźmie w nim udział zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 5 stycznia o godzinie 20.30 w Starej Aptece.

  Więcejo "NORA w 65. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym "
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Nowy Rok z Teatrem Wybrzeże

  Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, dziękujemy, że byliście z nami w 2022 roku, w którym pomimo gruntowego remontu udało nam się wystawić 8 premier, zagrać 433 spektakle, zaprezentować 38 tytułów. W minionym roku odwiedziło nas ponad 60 tysięcy widzów, a nasze spektakle gościły na Kaliskich Spotkań Teatralnych, Opolskich Konfrontacji Teatralnych, Rzeszowskich...

  Więcejo "Nowy Rok z Teatrem Wybrzeże"