Aktualności

POTOP od kulis
O „Potopie” opowiada Michał Siegoczyński, autor scenariusza i reżyser spektaklu. Prapremiera spektaklu 29 marca na Dużej Scenie.

Uprawiaj Teatr - Dni Otwarte Teatru Wybrzeże
Teatr jest jak ogród. To przestrzeń nieustających zmian, w której każdy element jest częścią większego organizmu. Spektakle rosną od pomysłu do premiery, a następnie rozkwitają w kontakcie z publicznością. To miejsce, gdzie pielęgnuje się idee, dba o emocje i pozwala rozwijać wyobraźnię.

Marek Puchowski - witamy w zespole
Witamy w naszym zespole aktorskim Marka Puchowskiego, którego zobaczycie już niedługo w zastępstwie w „Romeo i Julia is not dead” oraz nadchodzących premierach - „Potop” i „Memling, czyli historia końca świata”.

Anna Wakulik otrzymała Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska
Nasza dramaturżka, Ania Wakulik, jest w procesie tworzenia tekstu sztuki o Günterze Grassie. Ten projekt może realizować dzięki Stypendium Kulturalnemu Miasta Gdańska. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Katarzyna Figura z Nagrodą im. Ireny Solskiej
Gratulujemy naszej aktorce Katarzynie Figurze Nagrody im. Ireny Solskiej!

„Wyzwolenie” na Festiwalu Lamentacje
15 kwietnia na Dużej Scenie w Gdańsku zobaczycie „Wyzwolenie” w reżyserii Jana Klaty w ramach Festiwalu Lamentacje. W ten sposób upamiętniamy Pawła Adamowicza i Piotra Szczęsnego podczas Festiwalu. Dzień został objęty honorowym patronatem Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Rekrutacja na stanowisko Księgowa/Księgowy
Teatr Wybrzeże poszukuje osoby na stanowisko Księgowa / Księgowy. Jeśli jesteś osobą ambitną, otwartą na nowe wyzwania i gotową do dalszego rozwoju w dynamicznym środowisku – czekamy właśnie na Ciebie!

„Z ziemi obcej do Polski” Czytanie Performatywne
Skąd jesteś? To proste pytanie nie zawsze przynosi łatwą odpowiedź. Podobnie było ze sztuką „Z ziemi obcej do Polski”, której czytanie performatywne odbyło się w sobotni wieczór na scenie Stara Apteka.

Teatr Wybrzeże na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi
Tanecznym krokiem otworzyliśmy Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym w Łodzi!

Rozpoczęliśmy próby do spektaklu „Memling, czyli historia końca świata”
Rozpoczęliśmy wyjątkową podróż w czasie. Agata Duda-Gracz, reżyserka i autorka tekstu wraz z naszym zespołem zaprosi do obejrzenia historii inspirowanej "Sądem Ostatecznym" Hansa Memlinga, który znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Kwietniowe Wydarzenia Edukacyjne
Kwitnąco zapraszamy do doświadczania teatru na różne sposoby...

Wydarzenia dostępne w kwietniu
Kwitnąco zapraszamy do teatru - bez barier!

IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA W PLEBISCYCIE POMORSKIE SZTORMY!
Spektakl Teatru Wybrzeże "Iwona, księżniczka Burgunda" w reżyserii Adama Orzechowskiego został nominowany w prestiżowym plebiscycie Pomorskie Sztormy!

Koło Sprawy Bożej i Wyzwolenie na Festiwalu Lamentacje w Warszawie
W pierwszej edycji Festiwalu Lamentacje zaproszono przedstawienia, które za pomocą dialogu z wielkimi autorami odnoszą się do naszej współczesności. Punktem wyjścia są „Dziady” Adama Mickiewicza i jego słynna „Lekcja XVI”, poświęcona teatrowi i dramatowi słowiańskiemu.

Ciemności... świetnie przyjęte na warszawskim festiwalu
"Spektakl, który wciąga od pierwszej chwili!". Nie milkną echa po warszawskim pokazie „Ciemności kryją ziemię” w ramach festiwalu Nowe Epifanie w Warszawie. Zerknijcie, co o nas piszą!

Ferie w Teatrze Wybrzeże dobiegły końca!
Mimo mrozów i śniegu był to czas pełen gorących emocji i pozytywnych doświadczeń. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zwiedzaniu teatru, lekcjach, warsztatach familijnych i dla młodzieży oraz w pokazach spektaklu „Złoty klucz".

Czytanie performatywne „Z ziemi obcej do Polski”
Serdecznie zapraszamy na czytanie sztuki Marii Gustowskiej „Z ziemi obcej do Polski” powstałej w ramach międzynarodowych warsztatów „Fabulamundi: New Voices” prowadzonych przez Annę Wakulik.

Po premierze Brytanika
W piątek, 28 lutego odbyła się pierwsza tegoroczna premiera! „Brytanik” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego można oglądać na Scenie Kameralnej w Sopocie.

BRYTANIK od kulis
Piotr Biedroń zastanawia się, gdzie można odnaleźć współczesnych Neronów. Mirek Kaczmarek przedstawia, jak będzie wyglądała oprawa wizualna spektaklu. O "Brytaniku" opowiadają także Dorota Kolak, Robert Ciszewski, Jarosław Tyrański oraz Marcin Nenko. Premiera spektaklu w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego odbędzie się już 28 lutego na Scenie Kameralnej.

Komedia na Scenie Kameralnej
Najbardziej znane sztuki Alana Ayckbourna to farsy. Koncentrują się na konfliktach małżeńskich i klasowych, demaskując lęki i słabości angielskiej klasy średniej. Tekst Brytyjczyka zobaczycie na Scenie Kameralnej w Sopocie!

Szelmostwa Lisa Witalisa - spektakl przeniesiony
Informujemy, że pokaz spektaklu Szelmostwa Lisa Witalisa w reżyserii Joanny Zdrady, zaplanowany na 13 marca, został przeniesiony na dzień 12 marca o godz. 11:00.

Marcowe wydarzenia edukacyjne
Wiosną świat budzi się do życia. Przyjdź do nas i obudź się w niezwykły sposób.

Wydarzenia dostępne w marcu
Dobry teatr to teatr dostępny! Sprawdźcie, co przygotowaliśmy w marcu...

Agrypina to władza. Rozmowa z Dorotą Kolak
28 lutego zapraszamy na premierę sztuki Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery. „Brytanik”w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego to opowieść o wielkiej władzy. Szczególnie Agrypiny, która wyniosła na tron Nerona, odbierając Brytanikowi szansę na przewodzenie Rzymowi. Rolę Agrypiny w „Brytaniku” kreuje Dorota Kolak. Monice Mioduszewskiej opowiedziała o pracy nad nią.