Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.
Podaruj w prezencie emocje - kup Bilet Prezent lub super wyjątkowy Karnet VIP. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą obdarować swoich bliskich niezapomnianymi chwilami w Teatrze Wybrzeże. Świetnym rozwiązaniem będzie też wieczór sylwestrowy w teatrze!
W nocy z 15 na 16 grudnia jury ogłosiło werdykt XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Boska Komedia”. „Piękna Zośka” została nagrodzona w trzech kategoriach.
20 grudnia zapraszamy na prapremierę spektaklu Wspólny pokój Konrada Hetela. Opowieść osadzoną w czasie powojennej wymiany ludności w Gdańsku reżyseruje Radek Stępień.
Karp w misce, sztuczna inteligencja i zazielenianie planety Wenus. „Ekspedycja w kosmos” to opowieść o pewnej rodzinie, która podejmuje wyzwanie i przyjmuje zaproszenie do udziału w eksperymencie. Zapraszamy do posłuchania opowieści, w której nauka, emocje i humor splatają się w jedną historię.
O spektaklu opowiadają reżyser, aktorki i aktorzy występujący w spektaklu. Zapraszamy do oglądania materiału ukazującego kulisy powstawania spektaklu.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 12.12 kasa biletowa w Sopocie będzie nieczynna. Kasa biletowa w Gdańsku będzie zamknięta w godzinach 13:00-15:00. Zapraszamy do zakupu biletów online pod adresem: bilety.teatrwybrzeze.pl
Dla wielbicieli dyskusji, osób zainteresowanych kulisami teatru oraz każdego, kto lubi się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia - mamy w styczniu kilka propozycji!
Dziś, o godzinie 18:00 przedstawienie zostanie ponownie zaprezentowane na festiwalu Boska Komedia. Z kolei o godzinie 20:30 druga część telewizyjnej realizacji „Pięknej Zośki” zostanie wyemitowana w Teatrze Telewizji na antenie TVP1.
Zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka Kroniki Teatru Wybrzeże, gdzie omawiamy „Jonasza i błazna” w reżyserii Zbigniewa Cybulskiego i Bogumiła Kobieli, którego premiera odbyła się 7 grudnia 1958 roku.
Otwieramy się na różnorodnych widzów, oferując wyjątkowe spektakle i dostosowane rozwiązania, by każdy mógł czerpać radość z teatru. Sprawdźcie, jakie wydarzenia zostały przez nas przygotowane w styczniu.
Osoby uczestniczące w warsztacie "Dźwięki ogrodu" doświadczyły muzycznego otulenia, a nawet poczuły wibrację instrumentów na... własnych brzuchach. Dziękujemy naszym dźwiękowym przewodnikom - Katarzynie Dałek oraz Marcinowi Nenko i wszystkim osobom biorącym udział w tym niezwykłym spotkaniu.
15 grudnia o godzinie 19:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku wydarzenie w ramach programu Kultura Dostępna. Inteligenci w reż. Radosława B. Maciąga zagramy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i z napisami w języku polskim. Spektakl odbędzie się na Scenie Kameralnej w Sopocie.
Serdecznie gratulujemy Dorocie Kolak, która została laureatką Medalu Św. Wojciecha. Prof. dr hab. Dorotę Kolak wyróżniono za „niezwykłe dokonania artystyczne, którymi jako wybitna aktorka Teatru Wybrzeże rozsławia Gdańsk poza jego granicami”.
Dzyń, dzyń, dzyń - wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki! W Teatrze Wybrzeże świętujemy praktycznie cały tydzień. Proponujemy prezentacje dwóch spektakli familijnych, czytanie w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz Dyskusyjny Klub Teatralny w wydaniu dla najmłodszych.
Michała Siegoczyńskiego nie trzeba przedstawiać. Jego spektakl "Romeo Julia is not dead" wzbudza zarówno zachwyt, jak i kontrowersje. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie bawi się konwencjami i konwenansami. Ruszyły próby do "Potopu". Premiera 7 lutego.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.
Drodzy widzowie, informujemy, że w związku z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym Targ Węglowy został wyłączony z ruchu. Utrudnienia potrwają do 31 grudnia 2024 roku. Prosimy o zaplanowanie przyjazdu na spektakle prezentowane na gdańskich scenach z odpowiednim wyprzedzeniem.
O głośnej tragedii, która rozegrała się niemal 100 lat temu, na jednej z podkrakowskich wsi będzie mogła usłyszeć cała Polska! W Teatrze Telewizji zostanie wyemitowany najczęściej nagradzany spektakl Teatru Wybrzeże ostatnich lat - „Piękna Zośka” Marcina Wierzchowskiego i Justyny Bilik, w reż. Marcina Wierzchowskiego.
Dziękujemy Natalii Soszyńskiej za poprowadzenie rozmowy oraz wszystkim osobom uczestniczącym za udział i dzielenie się swoimi wrażeniami.