Realizacja Strony Internetowej

Realizacja Strony Internetowej Teatru Wybrzeże

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nową stronę internetową Teatru Wybrzeże
Pracując nad tym projektem, chcieliśmy połączyć nowoczesny design z intuicyjną funkcjonalnością. Jest nam niezmiernie miło podzielić się wynikiem naszej pracy, który, mamy nadzieję, spełni Państwa oczekiwania pod względem estetycznym i użytkowym.

Autorzy projektu:

Projekt graficzny: Monika Jochan
Architektura, technologia i realizacja: Dominik Kościelak i Krzysztof Radomski

Szczegóły Projektu:

Nowa strona Teatru Wybrzeże to nie tylko nowy, estetyczny wygląd witryny. Pod warstwą wizualną kryje się zaawansowany system zarządzania treścią, nowoczesny newsletter oraz zintegrowana platforma do sprzedaży biletów. Zapraszamy do zapoznania się z kluczowymi aspektami naszego projektu.

Design:

Punktem wyjścia były projekty graficzne, koncepcja i artystyczna wizja spójna z identyfikacją wizualną Teatru. Indywidualne podejście, kreatywność i stała współpraca z zespołem Teatru umożliwiły stworzenie nowoczesnej i przyjaznej strony. Jest ona czytelna, szybka i responsywna. Zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, gwarantuje użytkownikom doskonałe wrażenia niezależnie od używanego urządzenia.

Narzędzia i Technologie:

Cały system zbudowany jest w oparciu o jedne z najlepszych dostępnych narzędzi. Wykorzystaliśmy Next.js i Strapi, co umożliwiło nam stworzenie nowoczesnej platformy o wyjątkowej responsywności i dynamiczności. Nextjs to potężny framework do tworzenia aplikacji i stron internetowych, a Strapi to elastyczny system zarządzania treścią typu headless CMS. Rozdzielenie samej strony od systemu zarządzania jej treścią ma wiele zalet, m.in. zwiększa bezpieczeństwo, wydajność i stabilność całości, a każda część może być rozwijana niezależnie. Osobny CMS może także być źródłem danych nie tylko dla strony internetowej, ale także np. dla aplikacji mobilnej czy kampanii mailowej (multichannel publishing).

Hosting i Migracja:

Ważnym elementem procesu realizacji strony internetowej jest oczywiście hosting. Umieszczenie całości systemu (w tym relacyjnej bazy danych) w chmurze przyniosło wiele korzyści. Pozwoliło nam skalować różne elementy niezależnie od siebie i zapewnić ich stałą dostępność. Przeprowadziliśmy także staranne procesy migracji, aby płynnie zintegrować treści archiwalne z nową stroną internetową. Wszystkie grafiki i zdjęcia także mają osobny hosting, z własnym CDNem i dodatkowym panelem kontrolnym.

Integracja z Platformą Sprzedaży Biletów:

Jednym z ciekawszych elementów systemu internetowego Teatru jest płynna integracja z platformą sprzedaży biletów. Funkcjonalność ta nie tylko ułatwia zakup biletów użytkownikom, ale także odciąża zespół zarządzający od potrzeby ręcznego aktualizowania repertuaru na stronie internetowej. Możliwość zakupu biletów do każdego spektaklu z wielu miejsc na stronie Teatru znacząco podniosła sprzedaż biletów online.

Newsletter:

Częścią nowego systemu jest również newsletter, realizowany za pomocą zewnętrznego dostawcy usług o wysokiej skuteczności wysyłki i przyjaznym interfejsie. Newsletter jest mocno zintegrowany z systemem CMS, w celu automatycznego pobierania m.in. repertuaru oraz informacji o spektaklach.

Narzędzia Analityczne:

Nowy system integruje także narzędzia analityczne, które zespół zarządzający wykorzystuje do monitorowania i analizy ruchu na stronie internetowej Teatru oraz skuteczności wysyłki newslettera.

Podsumowanie:

Nowa strona Teatru Wybrzeże to zaawansowana i elastyczna platforma, stworzona specjalnie z myślą o potrzebach Teatru, umożliwiająca łatwą adaptację i modyfikację treści. Design i funkcjonalność strony zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić intuicyjne doświadczenie użytkownikom oraz skuteczne prezentowanie oferty Teatru. Wykorzystane technologie zostały dobrane z dbałością o optymalizację i wydajność, co gwarantuje stabilność i szybkość działania strony nawet podczas dużego ruchu.

Dziękujemy za zaufanie i możliwość współpracy z zespołem Teatru Wybrzeże. Zachęcamy do zapoznania się z nową stroną, ale przede wszystkim do odwiedzenia Teatru i doświadczenia ich wyjątkowej pracy na żywo.

Monika Jochan, Dominik Kościelak, Krzysztof Radomski