POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ w 66. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ w 66. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Zapraszamy Państwa na 66. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony spektaklowi POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ Bonna Parka. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 lutego o godzinie 20.40 na Scenie Malarnia. Wstęp wolny.

O SPEKTAKLU

POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ to swoiste political fiction, metakabaret społeczno-polityczny, którego główni bohaterowie wywodzą się z pierwszych stron gazet. Donald Trump, Kim Dzong Un czy Heidi Klum funkcjonują tu na tych samych ontologicznych zasadach – jako produkt autorskiej fantazji Bonna Parka. Z jednej strony jest to drapieżna satyra na światowe status quo, w wymiarze społecznym i politycznym, a z drugiej przejmująca diagnoza niemocy, za którą stoją największe tragedie współczesnego świata.

„W POWARKIWANIACH DROGI MLECZNEJ BONA Parka w reżyserii Adama Orzechowskiego brawurowa fantazja autora spotyka się z równie błyskotliwą realizacją, czego efektem jest 1,5 godzinna inteligentna społeczno-polityczna diagnoza współczesności, skrząca się znakomitymi rolami, sugestywną scenografią i muzyką. To świat à rebours, gdzie melancholia miesza się z chichotem. Wychodzimy z teatru zrelaksowani, jak pasażerowie Titanica tuż przed spotkaniem z górą lodową.”

Anna Umięcka, portal gdansk.pl

Bonn Park
POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ
Przekład: Iwona Nowacka
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturg: Radosław Paczocha
Scenografia, kostiumy, światło: Magdalena Gajewska
Muzyka: Marcin Nenko
Projekt plakatu: Mirosław Adamczyk

W spektaklu występują: Monika Chomicka–Szymaniak - Alarmujący Kosmita Biolog, Robert Ninkiewicz - Wstrząśnięty Kim Dzong Un, Najwyższy Przywódca, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, Grzegorz Gzyl - Otrzeźwiały Donald Trump, Były Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ewa Jendrzejewska - Rozgniewana Kobieta, Ratująca Demokrację, Agata Woźnicka - Wściekły Bonn Park, z Przyszłości Uwięziony w ciele 11-letniej dziewczynki, Małgorzata Oracz - Tłusta Heidi Klum nie mająca potrzeby, aby się tłumaczyć, ale posiadająca pewną wiedzę, Joanna Kreft-Baka - Maniakalno-Depresyjna Kasandra z Greckiej Mitologii, Wróżka, po prawdopodobnym pobycie w prywatnej klinice ambulatoryjnej, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Jarosław Tyrański - Dziecko Chore na Raka mające przed sobą już tylko kilka dni życia i ostatnie życzenie, Manuel Neuer może nie, ale po prostu ktoś inny, Wredny Chór Dziecięcy oraz przy fortepianie Tomasz Jocz.

Asystent reżysera: Jerzy Gorzko
Inspicjent: Jerzy Kosiła

Premiera: 9 lipca 2021 roku na Scenie Malarnia
Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje w Polsce Agencja ADiT Elżbieta Manthey.

O DYSKUSYJNYM KLUBIE TEATRALNYM

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 30 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

Opublikowano: