Projekty

Rodzice w Teatrze

IG-Post-karuzela-1.jpeg

 

Jesteś rodzicem? Chcesz wybrać się do Teatru, ale nie masz z kim zostawić dziecka? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Projekt RODZICE W TEATRZE zapewni wszystkim rodzicom i dzieciom niezapomniane wrażenia.

Co miesiąc proponujemy inny spektakl dla dorosłych oraz inny warsztat dla dzieci prowadzony przez naszych animatorów. Udział w zajęciach dla dzieci jest bezpłatny. Ceny biletów na spektakl dla opiekunów według cennika. Czas opieki obliczony jest na pół godziny przed spektaklem do pół godziny po spektaklu. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy dzieci (od 4 do 10 roku życia) oraz rezerwacja miejsc na wybrane spektakle pod numerem telefonu 58 551 50 40, 519 155 636 lub pod adresem mailowym: Kliknij aby zobaczyć adres email

Projekt powróci w sezonie 2024/2025!

 


Dyskusyjny Klub Teatralny

 

logo Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 40 zł/szt. na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

Pobierz regulamin dotyczący promocji cenowych DKT

Projekt powróci w sezonie 2024/2025!

 

 


Spektakl Na Kozetce

logo projektu spektakl na kozetce.png

 

SPEKTAKL NA KOZETCE to cykl spotkań łączących teatr z psychoanalizą. Podczas dyskusji będziemy rozmawiać o wybranym spektaklu z repertuaru Teatru Wybrzeże z członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i zaproszonymi gośćmi. Spotkania będą się odbywały kilka razy w roku. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej: www.ptpp.pl

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się po spektaklu POWARKIWANIA DROGI MLECZNEJ w reż. Adama Orzechowskiego, 7 lipca, po zakończeniu spektaklu, ok. 18:45.

 

KULTURA DOSTĘPNA - TEATR OTWARTY

 

W ramach programu MKiDN Kultura Dostępna realizujemy projekt Teatr Otwarty. Będzie to cykl 6 pokazów spektakli repertuarowych dostępnych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Trzy spektakle zagramy z audiodeskrypcją, czyli opisem akcji scenicznej, który w czasie rzeczywistym odczytywany będzie przez lektora pomiędzy dialogami. Osoby niewidome będą odsłuchiwać tekst audiodeskrypcji przy pomocy specjalnych odbiorników, tzw. audioguide. Spektakle z audiodeskrypcją poprzedzone będą spacerami sensorycznymi, które umożliwią niewidomym odbiorcom wcześniejsze zapoznanie się z przestrzenią sceniczną, elementami scenografii i rekwizytami poprzez dotyk.

Pozostałe trzy spektakle dostępne będą dla osób g/Głuchych - zagramy je z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz polskimi napisami, które umożliwią lepszy odbiór osobom niedosłyszącym i tym osobom g/Głuchym, które nie posługują się Polskim Językiem Migowym. Projekt ma również komponent edukacyjny – nasza edukatorka Weronika Łucyk przeprowadzi cykl warsztatów teatralnych z partnerem projektu, Stowarzyszeniem Aktywnych na Pomoc. W ich efekcie powstanie słuchowisko przygotowane wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia.

NAJBLIŻSZY TERMIN - 21 lipca 2024 roku

O godz. 17:00 zaprezentuiemy spetkakl PUNKT ZERO z napisami w języku polskim i z tłumaczniem na Polski Język Migowy.

 


Wybrzeże Sztuki

 

Wybrzeże Sztuki

O WYBRZEŻU SZTUKI

Wybrzeże Sztuki to coroczne święto miłośników teatru, bogate w najciekawsze, najwybitniejsze i najgłośniejsze spektakle prezentowane na polskich scenach. Dotychczasowe edycje naszego przeglądu dały trójmiejskiej publiczności możliwość obejrzenia m.in. OCZYSZCZONYCH Krzysztofa Warlikowskiego, TANGA Jerzego Jarockiego, WYCINKI HOLZFÄLLEN Krystiana Lupy, TRYLOGII Jana Klaty, W IMIĘ JAKUBA S. Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki, MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Grzegorza Jarzyny. Przez sceny Wybrzeża Sztuki przewinęło się wielu wybitnych polskich aktorów. W mistrzowskich kreacjach nasza publiczność mogła podziwiać m.in. Krystynę Jandę, Danutę Stenkę, Annę Dymną, Maję Komorowską, Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Kingę Preis, Jana Peszka, Jana Frycza, Jerzego Trelę, Jana Englerta, Grzegorza Małeckiego, Krzysztofa Globisza .

 

 

 


 

O PROJEKCIE

2 (1).png

W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizowaliśmy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY.

Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym.

Projekt realizowaliśmy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie wystawiliśmy cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom towarzyszyły działania edukacyjne. Przeprowadziliśmy też szkolenie pracowników z zakresu dostępności.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: Kliknij aby zobaczyć adres email

 

download.png