Nowy Rok z Teatrem Wybrzeże

Nowy Rok z Teatrem Wybrzeże

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, dziękujemy, że byliście z nami w 2022 roku, w którym pomimo gruntowego remontu udało nam się wystawić 8 premier, zagrać 433 spektakle, zaprezentować 38 tytułów. W minionym roku odwiedziło nas ponad 60 tysięcy widzów, a nasze spektakle gościły na Kaliskich Spotkań Teatralnych, Opolskich Konfrontacji Teatralnych, Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych, Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie i tradycyjnie już, na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.

W 2022 roku nasz zespół artystyczny otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia m.in. Nagrodę Kaliskich Spotkań Teatralnych dla zespołu aktorskiego spektaklu AWANTURA W CHIOGGI, Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury dla dramaturżki Anny Wakulik, wyróżnienie dla Anny Kociarz za kreację aktorską w ŻYCIU INTYMNYM JAROSŁAWA na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Nagrody Teatralne Marszałka Województwa Pomorskiego dla spektaklu i realizatorów NIECZUŁOŚCI - Nagroda za Spektakl roku, Nagroda za reżyserię dla Leny Frankiewicz, Nagroda za kreacje aktorską dla Sylwii Góry oraz Nagrody Teatralne Miasta Gdańska - dla Pawła Aignera za reżyserię AWANTURY W CHIOGGI i dla Małgorzaty Brajner za kreację w EMIGRANTKACH.

Miniony rok to także czas oddania do użytku Sceny Kameralnej, z nowym, bardziej funkcjonalnym foyer.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, już teraz serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w 2023 roku.

Naszą pierwszą premierą będzie PUNKT ZERO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego, którą zaplanowaliśmy 13 stycznia na Scenie Malarnia.

W nowym roku zaprezentujemy również spektakle premierowe wyreżyserowane m.in. przez Jarosława Tumidajskiego, Marcina Wierzchowskiego, Maćko Prusaka i Jana Klatę.

Nowy rok to także zwieńczenie naszej wielkiej inwestycji – gruntownej modernizacji budynku Dużej Sceny Teatru Wybrzeże, czego efekty będą Państwo mogli zobaczyć jesienią.

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się ponownie w teatrze!
Do zobaczenia w 2023 roku!