Na aktorskie rzemiosło składa się wiele czynników – wyrażanie emocji, praca z ciałem, z głosem, ze scenicznym partnerem. Czasem potrzebna jest analiza i interpretacja tekstu, a czasem improwizacja. Młodzież w wieku 14+ zapraszamy na warsztaty z aktorkami i aktorem Teatru Wybrzeże.
Serdecznie zapraszamy na rozmowę o powieści „Zmiana” Édouarda Louis, którą Teatr Wybrzeże organizuje we współpracy z Gdańskim Klubem Książki oraz Wydawnictwem Pauza.
Na leżakach, pod kocykiem, zamienimy taras Teatru w obserwatorium astronomiczne. Zapraszamy do obserwowania nieba nad Teatrem Wybrzeże z astronomką z Hevelianum.
Uprzejmie informujemy, że w dniu 01.11 kasy biletowe w Gdańsku i Sopocie będą nieczynne. Zapraszamy do zakupu biletów online pod adresem: bilety.teatrwybrzeze.pl
Zapraszamy do udziału w rekrutacji na stanowisko Specjalista/tka ds. komunikacji internetowej i multimedialnej w Dziale Komunikacji i Edukacji Teatru Wybrzeże.
Z przyjemnością ogłaszamy, że „Piękna Zośka” zakwalifikowała się na kolejny festiwal! 8 i 9 grudnia o godz. 18:00 na Scenie Kameralnej Narodowego Starego Teatru w Krakowie zaprezentujemy spektakl w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA.
16 listopada zapraszamy na premierę Zmiany Édouarda Louis. Osobistą opowieść autora o dzieciństwie na biednej północy Francji i trudach awansu klasowego reżyseruje Radosław Rychcik, znany widzom Wybrzeża z realizacji Nory Ibsena. Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska.
Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że z powodu choroby osoby występującej w spektaklu ŻABUSIA, przedstawienia zaplanowane na 24, 25, 26 i 27 października zostają odwołane.
Wracamy po wakacyjnej przerwie! Przed nami 77. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Tetralnego. Rozmowa będzie dotyczyć spektaklu „Koło Sprawy Bożej” w reż. Radka Stępnia. W spotkaniu weźmie udział zespół aktorski, reżyser spektaklu, autor tekstu i dramaturg Konrad Hetel, a także Marta Nowicka – autorka książki „Słowacki. Wychodzenie z szafy”.
Podczas sobotniego „Wyzwolenia" mieliśmy wyjątkową gościnię. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Hanna Wróblewska, obejrzała przedstawienie w reżyserii Jana Klaty i spotkała się z reżyserem i zespołem aktorskim.
Budynek Teatru Wybrzeże otrzymał Nagrodę SARP 2024 w kategorii budynek kultury! Przebudowa Budynku Głównego Teatru Wybrzeże w Gdańsku to dzieło Warsztatu Architektury Pracowni Autorskiej Krzysztof Kozłowski.
Wczoraj po raz pierwszy w tym sezonie rodzice poszli do Teatru! Rodzice w Teatrze to projekt, który jest z nami już od 11 lat. Na widowni regularnych wieczornych spektakli można już spotkać młode osoby, które jako dzieci korzystały z naszej teatralnej opieki.
Zazieleniamy Teatr Wybrzeże. W ramach projektu "Ogród Teatralny, czyli zielona społecznościowa przestrzeń na dachu Teatru Wybrzeże" zapraszamy na warsztaty z tworzenia jesiennych wianków.
„Iwona, księżniczka Burgunda” otrzymała łącznie sześć nagród na XVI Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu, w tym najważniejszą - Grand Prix Festiwalu w postaci „Kapelusza Gombrowicza”.
„Dziękuję, że zdemolowaliście nasz teatr. Szkoda, że nie ma widowni na 1000 osób albo relacji z dronów, aby całe miasto mogło zobaczyć ten spektakl.” Tak o spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reż. Adama Orzechowskiego powiedziała Małgorzata Potocka, dyrektorka Teatru Powszechnego w Radomiu i Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
Czy teatr powinien uprawiać ogród? A może odwiecznego konfliktu natura czy kultura nie da się rozwiązać? I co w tym wszystkim robi sztuczna inteligencja? W ramach KPO dla kultury Teatr Wybrzeże realizuje dwa projekty - „Ogród Teatralny, czyli zielona społecznościowa przestrzeń na dachu Teatru Wybrzeże” i „Sztuczna inteligencja w Teatrze Wybrzeże”.
Z Targami Pracy i Aktywności Seniorów organizowanymi przez Gdański Urząd Pracy jesteśmy związani od samego początku. To już szósta edycja, podczas której mamy okazję bezpośredniego spotkania z Seniorami i zaprezentowania możliwości spędzenia czasu wolnego w Teatrze Wybrzeże.
We wtorek, 15 października na Scenie Kameralnej w Sopocie młode artystki z Pracowni Tańca Współczesnego Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie zatańczyły "Życzę wam piątek i szóstek" trzykrotnie! Przedstawienie zostało zaprezentowane dla uczniów sopockich szkół, podopiecznych MDK w Sopocie oraz widzów dorosłych.
Wszystkim pracownikom oświaty za Wasze zaangażowanie, cierpliwość i poświęcenie, składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Niech każdy dzień przynosi Wam radość z nauczania i satysfakcję z osiągnięć Waszych wychowanków. Jesteś niezastąpieni!
Była to katastrofa humanitarna, która dotknęła wielu ludzi - tak o wydarzeniach 1945 roku powiedział reżyser, Radek Stępień. Dziś odbyła się pierwsza próba do "Wspólnego pokoju", spektaklu na podstawie tekstu napisanego przez Konrada Hetela.
12 października 1957 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła sie trzecia próba generalna SZEWCÓW Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Zygmunta Hübnera.
Czym jest kieszeń? Kim jest inspicjent? Co skrywa charakteryzatornia? Wszystkich zainteresowanych kulisami teatru zapraszamy na wycieczkę po budynku Teatru Wybrzeże w Gdańsku lub Sceny Kameralnej w Sopocie.
Z przyjemnością ogłaszamy, że „Iwona, księżniczka Burgunda” zakwalifikowała się na Festiwal Gombrowiczowski w Radomiu! 12 października o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Radomiu zaprezentujemy spektakl w ramach XVI Festiwalu Gombrowiczowskiego.
Z przyjemnością ogłaszamy, że „Piękna Zośka” zakwalifikowała się na kolejny festiwal! 7 października o godz. 18:00 na Dużej Scenie Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach zaprezentujemy spektakl w ramach 6. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego!
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Teatr Wybrzeże przygotował specjalną promocję. Do końca października nauczycielom, wykładowcom i pedagogom proponujemy karnet belfra, który obejmuje 10 biletów na dowolnie wybrane spektakle.
Kontynuujemy zwiększenie oferty dostępnościowej. W ramach projektu KULTURA DOSTĘPNA zaprezentujemy dwa spektakle. Spektakl „Czego nie widać” zagramy z audiodeskrypcją. „Żabusię” z kolei zaprezentujemy z napisami w jęzku polskim i z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Teatr Wybrzeże bierze udział w 11. edycji Festiwalu Literatury dla dzieci. Inauguracja odbędzie się właśnie u nas, 8 października. O godzinie 18.00 zapraszamy na "Nie rób scen! Czytanki po zachodzie słońca" - wieczorną dawkę poezji dziecięcej autorstwa polskich klasyków i klasyczek.