Z przyjemnością ogłaszamy, że Piękna Zośka w reż. Marcina Wierzchowskiego zakwalifikowała się na kolejny festiwal!
7 października o godz. 18:00 na Dużej Scenie Teatru im. S. Żeromskiego w Kielacach zaprezentujemy spektakl w ramach 6. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego!
Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej organizatora:
https://teatrzeromskiego.pl/kielecki-miedzynarodowy-festiwal-teatralny/
Gratulujemy wszystkim twórczyniom i twórcom zakwalifikowanych spektakli.
W sezonie 2023/2024 tytuł wyróżniono następującymi nagrodami:
Więcej informacji o spektaklu Piękna Zośka.
Spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Adama Orzechowskiego wciąż podróżuje po najważniejszych scenach teatralnych w kraju. W ostatnich miesiącach prezentowaliśmy go na festiwalach w Radomiu, Łodzi i Kaliszu, a już we wtorek wystąpimy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kontakt w Toruniu.
Choć Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych odbywa się tradycyjnie w Łodzi, w tym roku mieliśmy niezwykłą okazję gościć jego część… na naszej Dużej Scenie w Gdańsku.
26 maja przyznano nagrody Splendor Gedanensis. To najstarsze i najważniejsze gdańskie wyróżnienie w dziedzinie kultury. Tradycją jest, że podczas gali wręczany jest także tytuł Mecenasa Kultury Gdańska. Trafił on do firmy Ziaja Polska za wsparcie bieżącej działalności Teatru Wybrzeże.