Czy można stać się kimś innym uciekając od konfrontacji z tym, kim się jest? Jakie skutki niesie ze sobą obsesyjny plan rozwoju osobistego? Do jakich zmian nakłania nas Louis?
Serdecznie zapraszamy na rozmowę o powieści „Zmiana” Édouarda Louis, którą Teatr Wybrzeże organizuje we współpracy z Gdańskim Klubem Książki oraz Wydawnictwem Pauza.
Spotkanie odbędzie się 22 listopada godz. 19.00 w górnym foyer Dużej Sceny. Poprowadzi je Natalia Soszyńska. W trakcie spotkania będzie można zakupić książkę "Zmiana" Édouarda Louis.
O Gdańskim Klubie Książki:
Gdański Klub Książki to nieformalna grupa miłośników literatury, która działa od października 2021. Klub ma charakter nomadyczny - uczestnicy spotykają się w miejscach związanych z kulturalnym życiem Gdańska. Są to zarówno biblioteki w Gdańsku, siedziby wydawnictwa, puby czy tereny Stoczni Gdańskiej. Czytamy literaturę piękną, mniej znaną. Odwiedzają nas pisarze i pisarki, tłumacze i tłumaczki, którzy biorą udział w dyskusjach i są naszymi klubowiczami.
O Wydawnictwie Pauza:
Pauza zrodziła się z pasji - do czytania i dobrej prozy zagranicznej. Specjalizuje się w literaturze z wyższej półki, która wciąga, pochłania, wywołuje emocje. Wydawczynią i założycielką wydawnictwa jest Anita Musioł. Pauza jest na rynku od 7 lat, ma na koncie 81 wydanych książek oraz 48 dodruków łącznie 65 autorów.
Dotarła do nas bardzo bolesna wiadomość. Zmarł nasz serdeczny kolega, jeden z najwybitniejszych aktorów Teatru Wybrzeże, Krzysztof Matuszewski, „Matucha”, „Matuszka”.
Długo czekaliśmy na ten dzień. Ogłaszamy XII edycję Festiwalu Wybrzeże Sztuki.
Zapraszamy całe rodziny, drużyny i indywidualnych uczestników do udziału w grze terenowej "Tropem baśni". To familijna zabawa na świeżym powietrzu, która przeniesie Was do świata znanych i mniej znanych baśni – nie tylko tych prezentowanych na naszej Scenie Letniej.