Dostępność

Teatr Wybrzeże jest jednym z najbardziej znanych i cenionych teatrów dramatycznych w Polsce. W swojej ofercie mamy spektakle dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Repertuar jest różnorodny - zarówno klasyczny jak i współczesny, oparty na dramaturgii polskiej oraz światowej. 

Staramy się rozwijać dostępność naszego budynku i oferty kulturalnej. W 2023 roku zakończyła się kompleksowa, wieloetapowa modernizacja - budowa Sceny Stara Apteka, przebudowa Sceny Malarnia oraz Dużej Sceny, a także remont foyer Sceny Kameralnej w Sopocie. Wszystkie nasze budynki mają dostępne wejścia i toalety (są na poziomie terenu) oraz windy ułatwiające przemieszczanie się między piętrami. Więcej informacji o dostępności odnaleźć można w Deklaracji Dostępności.

Wybrane wydarzenia w naszym teatrze prezentowane są z napisami w języku polskim i z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Niestety obecnie nie posiadamy pętli indukcyjnych.

Wybrane wydarzenia prezentowane są z audiodeskrypcją. Spektaklom z AD towarzyszą spacery sensoryczne, które odbywają się przed rozpoczęciem spektaklu.

Koordynatorkami dostępności w Teatrze Wybrzeże są:

Anna Augustyniak e-mail: Kliknij aby zobaczyć adres email, tel. 502 756 973

Weronika Łucyk e-mail: Kliknij aby zobaczyć adres email, tel. 519 155 950

Z kasą biletową skontaktować można się pod numerem tel. 519 155 636

Bardzo prosimy osoby poruszające się na wózkach o zgłoszenie swojego przybycia w kasie biletowej w celu zarezerwowania odpowiedniego miejsca na widowni.


Deklaracja Dostępnosci