
We wtorek, 15 października na Scenie Kameralnej w Sopocie młode artystki z Pracowni Tańca Współczesnego Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie zatańczyły Życzę wam piątek i szóstek trzykrotnie! Przedstawienie zostało zaprezentowane dla uczniów sopockich szkół, podopiecznych MDK w Sopocie oraz widzów dorosłych.
Spektakl w reżyserii i z choreografią Natalii Szafrankiewicz to niezwykle mocna i poruszająca sceniczna wypowiedź o zmaganiach młodych ludzi. Szkolny wyścig, presja wyników, program nauczania i plan zajęć naładowany jak balon, który za chwilę pęknie. Zmęczenie, przytłoczenia, zagubienie. Gdzie w tym codziennym pędzie czas na radość z rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń? Jak w wyścigu budować relacje rówieśnicze i poczucie własnej wartości? Przedstawienie to nie tylko krytyka systemu, ale przede wszystkim apel o zatroszczenie się o kondycję psychiczną dzieci.
Premiera przedstawienia odbyła się w kwietniu tego roku, także na Scenie Kameralnej w ramach współpracy Teatru Wybrzeże i Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.

Co się wydarzy, gdy teatr zamieni się w taneczny rój rodem z bajki? Zapraszamy na roztańczone świętowanie Dnia Dziecka.

Jeżeli wciąż szukacie pomysłu na idealny prezent z okazji zbliżającego się Dnia Matki, mamy dla Was rozwiązanie!

Rozpoczęła się 17. edycja festiwalu Between.Pomiędzy – wyjątkowego wydarzenia łączącego teatr, literaturę, sztukę i naukę organizowanego przez Uniwersytet Gdański.