26 października o godz. 20:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy pierwszy w nowym sezonie spektakl w ramach programu Kultura Dostępna. Będzie to Czego nie widać w reżyserii Jana Klaty. Spektakl zagramy z audiodeskrypcją, czyli opisem akcji scenicznej dla osób niewidomych i niedowidzących.
Lektorem audiodeskrypcji będzie aktor Teatru Wybrzeże, Jacek Labijak. Przed spektaklem zapraszamy na spacer sensoryczny, podczas którego będzie można dotknąć rekwizytów i elementów scenografii. Spacer rozpocznie się o godzinie 18:15 i potrwa około 40 minut.
Zapisy na spacer sensoryczny pod adresem mailowym: Kliknij aby zobaczyć adres email
Wydarzenie realizujemy w ramach projektu Teatr Otwarty, który realizujemy w programie Kultura Dostępna*.
Dla osób niewidomych i niedowidzących przewidujemy specjalną pulę biletów na spektakl.
Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasie biletowej mailowo pod adresem bilety@teatrwybrzeze.pl lub przez sms na numer 519 155 636
Koordynatorką projektu jest Anna Augustyniak: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl, tel. 502 756 973
Opis spektaklu:
Misternie skomponowana farsa, której dramaturgicznym paliwem są perturbacje powstałe podczas produkcji spektaklu CO WIDAĆ. Objazdowa grupa teatralna gotowa jest zagrać swoje przedstawienie w każdych warunkach i nie zważając na żadne przeszkody, te się jednak piętrzą, a wraz z nimi piętrzy się absurd, który jednak nie przeszkadza twórcom w zmaganiach z teatralną materią. Pełna poczucia humoru sztuka angielskiego komediopisarza pokazuje teatr, który dla tworzących go artystów jest nie tylko miejscem pracy, ale także domem, a może przede wszystkim sposobem na życie.
Więcej informacji o spektaklu:
https://teatrwybrzeze.pl/spektakle/czego-nie-widac
*Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
27 października o godzinie 16:00 zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach programu Kultura Dostępna. Żabusię w reżyserii Jarosława Tumidajskiego zagramy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i z napisami w języku polskim. Spektakl odbędzie się na Scenie Kameralnej w Sopocie.
Tłumaczyć na PJM będą Eliza i Łukasz Lenczewscy we współpracy ze Stowarzyszeniem Okno na Świat. Wydarzenie realizujemy w ramach projektu Teatr Otwarty, który realizujemy w programie Kultura Dostępna*.
Dla osób g/Głuchych i niedosłyszących przewidujemy specjalną pulę biletów na spektakl. Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasie biletowej mailowo pod adresem bilety@teatrwybrzeze.pl lub przez sms na numer 519 155 636. Koordynatorką projektu jest:
Anna Augustyniak: anna.augustyniak@teatrwybrzeze.pl, tel. 502 756 973
Opis spektaklu:
Tytułową bohaterką komediodramatu Gabrieli Zapolskiej jest piękna, pełna energii i temperamentu kobieta, która ma jednak specyficzną skazę... Żabusia przemienia życie swoje i swoich bliskich w iluzję życia, jego pozór, w specyficzny teatr lalkowy, w którym możliwe jest wszystko to, co w prawdziwym życiu byłoby nie do pogodzenia – oddany mąż, wspaniała córka, kochająca się wielopokoleniowa rodzina i... liczne romanse.
Więcej informacji o spektaklu:
https://teatrwybrzeze.pl/spektakle/zabusia
*Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego
Uprzejmie informujemy, że w dniach 24-25.12 kasy biletowe będą nieczynne. 26 grudnia kasa w Gdańsku będzie otwarta na dwie godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Kasa w Sopocie będzie zamknięta.
15 grudnia wyruszyliśmy w podróż pociągiem po teatralnych przestrzeniach. Konduktor na wstępie ogłosił, że jesteśmy spóźnieni i nikt na nas nie czeka. Bo w Europie nikt już na nikogo nie czeka. Pociąg nie zatrzymuje się na żadnej stacji i nie wiadomo, dokąd jedzie.
Zapraszamy do spędzenia wyjątkowego wieczoru sylwestrowego w Teatrze Wybrzeże! Na naszych widzów czeka niezapomniany czas w pięknych przestrzeniach Teatru z towarzyszeniem muzyki na żywo. Na Dużej Scenie, w tym szczególnym dniu dwukrotnie zaprezentujemy „Wszystko szwindel”. Na Scenie Kameralnej zagramy „Szklaną menażerię”.