Wszyscy w tej komedii śnią dziwne, straszne sny – mówi Miłka Dziasek, studentka V roku reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie, która wygrała konkurs na koncepcję spektaklu w Teatrze Wybrzeże będący częścią Konkursu o nagrodę Nowego Yoricka w ramach 28. Festiwalu Szekspirowskiego.
Premierze Szklanej menażerii towarzyszy wystawa plakatów zaprojektowanych przez studentów Pracowni Projektowania dla Kultury Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na wystawie zaprezentujemy 14 prac konkursowych, spośród których Teatr Wybrzeże wyłonił zwycięski plakat Julii Szydłowskiej.
„Chcemy, żeby to był spektakl w dużej części o nadziei, o tym, że trzeba wziąć z tych gorszych momentów i wyciągnąć z nich co się da najlepszego. Wyciągnąć z nich siłę i napęd.” O spektaklu „Szklana menażeria” w reż. Stanisława Chludzińskiego opowiada Bartosz Cwaliński, dramaturg. O przedstawieniu mówią również twórczynie i twórcy spektaklu.
Za nami kolejna odsłona warsztatów dramatopisarskich w ramach projektu Fabulamundi. New Voices. W spotkaniu prowadzonym przez naszą dramaturżkę, Annę Wakulik, grupie towarzyszli: Alexandra Koch (Wiedeń), Roberto Scarpetti (Rzym) i Ingeborg von Zadow (Heilderberg).
W niedzielę, 22 czerwca o godz. 13:30, odbędzie się pokaz przedpremierowy rejestracji spektaklu „Piękna Zośka” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, przygotowanej dla Teatru Telewizji. Przedstawienie będzie można obejrzeć w Multikinie, w sali nr 3.
5 lipca na Scenie Kameralnej w Sopocie odbędzie się premiera spektaklu Szklana menażeria Tennessee Williamsa w reżyserii Stanisława Chludzińskiego. Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska.
Gra terenowa „Srebrne gody. 25 zagadek” powraca! Każdego miłośnika interaktywnych spotkań z kulturą zapraszamy 21 i 22 czerwca do Teatru Wybrzeże.
Teatr Wybrzeże znalazł się w gronie beneficjentów projektu Narodowego Centrum Kultury „Projektowanie uniwersalne kultury – dostępność w instytucjach kultury”.
Przed nami 16. sezon Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim. W tym roku wystawimy aż 11 tytułów, w tym premierowo Wszystko szwindel w reżyserii Pawła Aignera. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.
W lipcu i w sierpniu zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży do skorzystania z oferty edukacyjnej. Proponujemy zwiedzanie teatru od kulis oraz lekcje teatralne – kreatywne warsztaty. Zapisy prowadzi Weronika Łucyk, nasza pedagożka teatru.
During the summer season, Theater Wybrzeże runs at full speed. Our program has 6 performances with English subtitles and guided tours in English. We hope to see you there!
Na pierwszą wakacyjną premierę zapraszamy Was 5 lipca. Na Scenie Kameralnej w Sopocie wystawimy Szklaną menażerię Tennessee Williamsa w reżyserii Stanisława Chludzińskiego.
Morza szum, ptaków śpiew i... Teatr Wybrzeże! W wakacje nie zwalniamy tempa. Po czerwcowej przerwie repertuarowej wrócimy z naładowanymi bateriami do intensywnego grania.
Każdy potrzebuje bezpiecznej przestrzeni. Czasem jest to miejsce, a czasem przestrzeń metaforyczna – nienamacalne warunki, w których czujemy się dobrze. Co oznacza dla nas? Niekiedy strefa bezpieczeństwa zaczyna stanowić schron przed światem zewnętrznym, którego nie chcemy opuszczać. W trakcie warsztatu zbadamy, gdzie przebiega granica między strefą własnego bezpieczeństwa, a niebezpieczną skąd inąd izolacją.
Miłość w czasie rewolucji, starcie historii ludzkich namiętności z Historią przez duże „H". Do tego Goliński, Hemingway i Penderecki. 30 odcinek Kroniki Teatru Wybrzeże dedykujemy spektaklowi "Komu bije dzwon" z 1964 roku.
Czy każda scena ma komin? Kim jest inspicjent? Co skrywa teatralna piwnica? Wszystkich zainteresowanych kulisami teatru zapraszamy na wycieczkę po budynku Dużej Sceny w Gdańsku.
„Piękna Zośka” przyzwyczaiła się do nagród. Tym razem została dostrzeżona, mimo że… na festiwal nie została zaproszona :)
Drogie Widzki, Drodzy Widzowie, od 3 do 28 czerwca w Teatrze Wybrzeże trwa przerwa repertuarowa. Jest to czas wytchnienia przed intensywnym latem. Gramy przez cały lipiec i sierpień!