Teatr Wybrzeże logo
Teatr Wybrzeże logo
  • Spektakle
  • Repertuar
  • Bilety
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt
  • Spektakle
  • Repertuar
  • Bilety
  • Aktualności
  • Zespół
  • Kontakt

NEWSLETTER


Logo - Teatr Wybrzeże
Logo - Ministerstwo
Logo - Sopot
Logo - EU
Logo - Ziaja
Logo - Pruszcz Gdański
Logo - 20 lat Polski w UE
BiletyDla mediówDostępnośćEdukacja InwestycjeKontakt
O teatrzePolityka prywatnościProjektyTeatr OnlineSpektakle archiwalneWynajem
Bilety online
Rezerwacje
facebook logo
twitter logo
instagram logo
Youtube logo
Teatr Wybrzeże ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk, tel: 058 301 7021 NIP: 5830007614
© 2023 Teatr WybrzeżebipRealizacjaMapa strony

Teatr Wybrzeże w Konkursie o nagrodę Nowego Yoricka

Teatr Wybrzeże w Konkursie o nagrodę Nowego Yoricka
Fot. Mateusz Dąbrowski

Wszyscy w tej komedii śnią dziwne, straszne sny – mówi Miłka Dziasek, studentka V roku reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie, która wygrała konkurs na koncepcję spektaklu w Teatrze Wybrzeże będący częścią Konkursu o nagrodę Nowego Yoricka w ramach 28. Festiwalu Szekspirowskiego.

Rozpoczęliśmy próby do Snu nocy letniej Williama Szekspira w jej reżyserii. Będzie to work in progres, którego pokazy odbędą się 29 i 30 lipca na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże w ramach Festiwalu Szekspirowskiego. 

W spektaklu Miłki Dziasek wszystkie sny nocy letniej śni kobieta. Poprzez wyeksponowanie Tytanii, a także innych postaci kobiecych dramatu, reżyserka chce poszerzyć horyzont szekspirowskiego świata o nowe, kobiece perspektywy. Spektakl, za pomocą snów Tytani, bada, w jaki sposób pracuje w nas dzisiaj patriarchat. Przygląda się też współczesnym kryzysom tożsamości oraz temu, jak redefiniują się dziś wzorce zarówno kobiecości, jak i męskości.

reżyseria: Miłka Dziasek
scenografia i kostiumy: Julia Ruszkowska
wideo: Igor Piątek
muzyka: Aleksandra Chmielewska
choreografia i taniec: Maria Bijak

W obsadzie:
Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Piotr Chys, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski i Dominik Rubaj (gościnnie).

Inspicjentka – suflerka: Zofia Tarłowska

Opublikowano: 30.06.2024

Zobacz więcej

Po premierze spektaklu JEJ SŁOWO. JEGO SŁOWO.10.05.2025

Po premierze spektaklu JEJ SŁOWO. JEGO SŁOWO.

Premiera spektaklu „Jej słowo. Jego słowo” w reż. Adama Orzechowskiego na Scenie Malarnia za nami.

Grand Prix dla logo Teatru Wybrzeże oraz Silver Award w kategorii system7.05.2025

Grand Prix dla logo Teatru Wybrzeże oraz Silver Award w kategorii system

Projekt logo Wojciecha Janickiego (Brandhills) został nagrodzony Grand Prix UDA Annual Int’l Design Competition 2025, a identyfikacja wizualna jego autorstwa dla Teatru Wybrzeże otrzymała nagrodę Silver w kategorii system. Gratulujemy!

Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wobec sytuacji Teatru w Kielcach6.05.2025

Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wobec sytuacji Teatru w Kielcach

Dyrekcja i Zespół Teatru Wybrzeże wyrażają solidarność z Zespołem Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i Jackiem Jabrzykiem, który wygrał konkurs na dyrektora tej sceny.