ZAKOCHANY SZEKSPIR

Lee Hall na podstawie scenariusza filmowego Marca Normana i Toma Stopparda

Miłość, walka z przeznaczeniem, burzliwe losy kochanków, kłótnie między teatrami, a wszystko na kanwie epoki elżbietańskiej. Zapraszamy na wielkie komediowe widowisko z wartką akcją, mnóstwem brawurowych pojedynków i dynamiczną zmianą ról. Piękna Viola de Lesseps, córka bogatego kupca i narzeczona Lorda Wessex, musi dokonać wyboru: spełnić swoje marzenie o aktorstwie i pójść za głosem serca, czy zgodzić się na los zgodny z wolą ojca. William Szekspir, młody, ambitny dramaturg i aktor, obiecuje nową sztukę dyrektorowi Teatru Rose, ale cierpi na niemoc twórczą. Natchnieniem staje się miłość do Violi, ale staje przed niemożliwym wyborem - ukochany teatr, czy ukochana kobieta? Ryzyko i poświęcenie wpisane są w tragiczny los bohaterów spektaklu – jak to u Szekspira. Okazuje się jednak, że nawet w tej niewesołej historii nie brakuje okazji do śmiechu.

Paweł Aigner o spektaklu: ZAKOCHANY SZEKSPIR, którego zobaczycie Państwo na scenie Teatru Szekspirowskiego, to pełne rozmachu przedstawienie w stylu elżbietańskim, z dużą dawką humoru, młodzieńczej energii, dynamiczne, swą energią nawiązujące do WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU.

Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.

Bilety dostępne wyłącznie w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. 

W nagraniu ścieżki dźwiękowej udział wzięli: Jakub Borowczyk – kontratenor, Jacek Urbaniak – flety, Elżbieta Boguszewska – obój, Paweł Hulisz – trąbka, Marcin Kozioł – gitara, Cezary Paciorek - akordeon, instrumenty klawiszowe, Alicja Sułkowska - instrumenty perkusyjne, Aleksandra Szymańska – skrzypce, Weronika Kulpa – wiolonczela, Poznański Chór Kameralny Fermata pod kierunkiem Mateusza Sibilskiego, Witosława Frankowska - korepetytor solisty, Jacek Puchalski - reżyseria dźwięku, Monika Stefaniak - dyrektor artystyczny nagrania i koordynator 

 • Premiera: - Gdański Teatr Szekspirowski
 • Czas trwania: 3 godziny 15 minut (jedna przerwa)
 • Sezon 2021/2022
 • Przekład: Małgorzata Semil
 • Reżyseria: Paweł Aigner
 • Scenografia: Magdalena Gajewska
 • Kostiumy: Zofia de Ines
 • Muzyka: Paddy Cunneen
 • Ruch sceniczny: Karolina Garbacik
 • Koncepcja układów szermierczych: Rafał Domagała
 • Asystent reżysera: Cezary Rybiński
 • Inspicjent: Jerzy Kosiła
 • Sufler: Jerzy Gutarowski, Wioleta Ochocka

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu Piotr Biedroń laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury!

  Piotr Biedroń laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury!

  Z ogromną radością informujemy, że Piotr Biedroń został laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury 2018 „za spektakularną rolę marynarza w spektaklu URODZINY, CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA oraz za kreację Neda Alleyna i jego widowiskową śmierć w spektaklu ZAKOCHANY SZEKSPIR”.
  Więcejo "Piotr Biedroń laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury!"
 • Zdjęcie artykułu ZAKOCHANY SZEKSPIR - jubileusz!

  ZAKOCHANY SZEKSPIR - jubileusz!

  Serdecznie zapraszamy na 50. ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 lipca o godzinie 16.30 na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
  Więcejo "ZAKOCHANY SZEKSPIR - jubileusz!"
 • Zdjęcie artykułu Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW

  Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW

  Z radością informujemy, że Jubileusz Teatru Wybrzeże, ZAKOCHANY SZEKSPIR i Michał Jaros zostali nominowani do nagrody POMORSKIE SZTORMY!
  Więcejo "Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW"
 • Zdjęcie artykułu Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis

  Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis

  Miło nam poinformować, że Paweł Aigner i Grzegorz Gzyl zostali nominowani do nagrody Splendor Gedanensis! Laureatów poznamy w piątek, 9 marca podczas uroczystej gali, która odbędzie się na Dużej Scenie Teatrze Wybrzeże.
  Więcejo "Nominacje do nagrody Splendor Gedanensis"
 • Zdjęcie artykułu ZAKOCHANY SZEKSPIR wśród najlepszych!

  ZAKOCHANY SZEKSPIR wśród najlepszych!

  Miło nam poinformować, że portal Trójmiasto.pl uznał ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA za jeden z najlepszych spektakli mijającego roku! Redakcja portalu wyróżniła także nasz sezon jubileuszowy, w tym spektakl URODZINY CZYLI CEREMONIE ŻAŁOBNE W CZAS RADOSNEGO ŚWIĘTA.
  Więcejo "ZAKOCHANY SZEKSPIR wśród najlepszych!"
 • Zdjęcie artykułu ZAKOCHANY SZEKSPIR na Festiwalu Szekspirowskim

  ZAKOCHANY SZEKSPIR na Festiwalu Szekspirowskim

  Miło nam poinformować, że ZAKOCHANY SZEKSPIR Lee Halla w reżyserii Pawła Aignera bierze udział w 21. edycji Festiwalu Szekspirowskiego. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
  Więcejo "ZAKOCHANY SZEKSPIR na Festiwalu Szekspirowskim"
 • Zdjęcie artykułu Po premierze ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA

  Po premierze ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA

  W miniony piątek na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbyła się premiera ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA Lee Halla w reżyserii Pawła Aignera. Z ogromną radością informujemy, że przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!
  Więcejo "Po premierze ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA"
 • Zdjęcie artykułu Premiera ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA

  Premiera ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA

  Dzisiaj o godzinie 19:00 na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego odbędzie się premiera ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA Lee Halla w reżyserii Pawła Aignera. Spektakl jest koprodukcją Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "Premiera ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA"