Aktualności: Marzec 2021

 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru życzymy wszystkim naszym wspaniałym twórcom i naszym drogim widzom tylu dni w teatrze, ile tylko zapragną i ani jednego dnia więcej w zawieszeniu, którego nie pragniemy. Mamy nadzieję, że już niebawem wznowimy naszą działalność i zbratamy się we wspólnocie przeżywania magii teatru, doświadczania tajemnego misterium i...

  Więcejo "Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Pożegnanie profesora Jerzego Limona

  Z ogromnym smutkiem żegnamy profesora Jerzego Limona, twórcę i dyrektora Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, z którym Teatr Wybrzeże miał zaszczyt wielokrotnie współpracować. Dzięki jego pasji i żarliwości zrealizowaliśmy wspólnie WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU, ZAKOCHANEGO SZEKSPIRA i JAK WAM SIĘ PODOBA. Żegnamy również wybitnego anglistę i teatrologa.

  Więcejo "Pożegnanie profesora Jerzego Limona"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Komunikat

  Z niesmakiem, graniczącym z zażenowaniem, zdumieniem i oburzeniem przeczytaliśmy na portalu e-teatr tekst pana Piotra Wyszomirskiego „Jak napisać recenzję ze spektaklu, o którym wie się za dużo?”, który pod płaszczykiem recenzji przedstawienia LILLI WENEDY jest stekiem pomówień, supozycji i insynuacji.

  Więcejo "Komunikat"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Zabytki odkryte w trakcie przebudowy budynku Dużej Sceny

  Z przyjemnością informujemy, że w trakcie modernizacji budynku Dużej Sceny Teatru Wybrzeże znaleziono niezwykle cenne zabytki m.in. naparstki, monety i fragmenty naczyń.

  Więcejo "Zabytki odkryte w trakcie przebudowy budynku Dużej Sceny"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Po premierze LILLI WENEDY

  W piątek, 26 lutego na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła się premiera LILLI WENEDY Juliusza Słowackiego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Z radością informujemy, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

  Więcejo "Po premierze LILLI WENEDY"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Zmarła Maria Zawadzka

  Z ogromnym smutkiem informujemy, że zmarła Maria Zawadzka, dla przyjaciół teatru Pani Jola, od ponad 50 lat obsługująca wybrzeżowych widzów, szczególnie sopockich. Maria Zawadzka w 2017 roku została laureatką Nagrody Specjalnej prezydenta Miasta Sopotu. Była wspaniałym, niezastąpionym człowiekiem, zawsze pogodna, uśmiechnięta i życzliwa, otwarta na problemy bliźnich.

  Więcejo "Zmarła Maria Zawadzka"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Repertuar do 12 marca

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym repertuarem do 12 marca. W tym czasie zaprezentujemy LILLĘ WENEDĘ, ŻABUSIĘ, EMIGRANTKI, NORĘ, RESET i spektakl NIEZWYCIĘŻONY.

  Więcejo "Repertuar do 12 marca"