Z niesmakiem, graniczącym z zażenowaniem, zdumieniem i oburzeniem przeczytaliśmy na portalu e-teatr tekst pana Piotra Wyszomirskiego „Jak napisać recenzję ze spektaklu, o którym wie się za dużo?”, który pod płaszczykiem recenzji przedstawienia LILLI WENEDY jest stekiem pomówień, supozycji i insynuacji.
Zapewne Grzegorz Wiśniewski podejmie stosowne kroki dla obrony swojej prywatności i dobrego imienia.
A Teatr Wybrzeże zapewnia, iż już od wielu miesięcy działają tutaj wdrożone z akceptacją wszystkich pracowników procedury antymobbingowe. Wybrzeże, jak każda instytucja, nie ma obowiązku podawać do publicznej wiadomości informacji o swoich wewnętrznych działaniach ani przebiegu procesów realizacyjnych, konfliktach czy ich braku, burzliwych problemach czy pogodnym błogostanie. Jeśli istnieje taka konieczność mamy od tego rzecznika prasowego i swoje kanały informacyjne.
Przez ostatnie dni oddychaliśmy teatrem - poznawaliśmy jego zakamarki, zgłębialiśmy różne artystyczne ścieżki w trakcie warsztatów. Podczas 11 wydarzeń poszukiwaliśmy symbiozy – między sztuką a naturą, między słowem a gestem. Dowiedzieliśmy się czegoś nie tylko o teatrze, ale i o sobie nawzajem.
Wciąż świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru! Tym razem z Marszałkiem Województwa Pomorskiego Mieczysławem Strukiem oraz Prezydentką Miasta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz.
W sobotę, 29 marca odbyła się wyczekiwana premiera „Potopu” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.