Po premierze LILLI WENEDY

Po premierze LILLI WENEDY

W piątek, 26 lutego na Scenie Kameralnej w Sopocie odbyła się premiera LILLI WENEDY Juliusza Słowackiego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Z radością informujemy, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!

„Pełnowymiarowa inscenizacja, z działającą na zmysły scenografią, doskonałą muzyką oraz wyraziście nakreślonymi bohaterami. [...] LILLĘ WENEDĘ - pełną rozmaitych bodźców, brutalną, epatującą przemocą inscenizację z licznymi elementami nagości chłonie się wszystkimi zmysłami. To opowieść o wojnie, która nigdy się nie kończy, o spirali zła i braku perspektyw na lepsze jutro. Wiszący nad sopocką LILLĄ WENEDĄ fatalizm poraża i zachwyca w myśl hasła jaka piękna katastrofa.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Powstał spektakl dla wymagającej publiczności, otwartej na sceniczne innowacje i przekroczenia.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„LILLA WENEDA w Teatrze Wybrzeże to pozycja obowiązkowa. Reżyser przedstawienia Grzegorz Wiśniewski buduje przed nami świat Słowackiego do bólu wiernie i dotkliwie. [...] Wielkie brawa dla całej ekipy aktorskiej spektaklu. Nie ma tu jednej fałszywej nuty – tekst Słowackiego, wspaniale interpretowany, brzmi naturalnie i jest żywym przykładem, że jeśli wiesz, o czym robisz spektakl, a aktorzy wiedzą, co grać, LILLA WENEDA zostaje odkryta na nowo.”

Ewa Konstancja Bułhak, portal e-teatr

„LILLA WENEDA Grzegorza Wiśniewskiego nie jest opowieścią o wojnie dwóch plemion, lecz obrazem wojny wszystkich ze wszystkimi. W spektaklu z Teatru Wybrzeże konflikt leży u podłoża każdej relacji. Oczyszczenie przynieść może tylko ofiara w imię miłości.”

Jarosław Zalesiński, Teatr

„Spektakl jest bardzo konsekwentny. Radykalność zadawanych przez zespół Teatru Wybrzeże pytań nie pozostawia widzów obojętnymi.”

Tadeusz Kornaś, portal e-teatr