Aktualności: Lipiec 2020

 • Zdjęcie prezentujące aktualność: ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze

  W miniony piątek na odmienionej Scenie Malarnia odbyła się premiera spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Z przyjemnością informujemy, że przedstawienie wyreżyserowane przez Kubę Kowalskiego spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej! 

  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Nagroda dla Marzeny Nieczuja Urbańskiej!

  Z przyjemnością informujemy, że nasza znakomita aktorka Marzena Nieczuja Urbańska została laureatką plebiscytu Dziennika Bałtyckiego OSOBOWOŚĆ ROKU w kategorii kultura za kreację Niani w spektaklu KARMANIOLA czyli OD SASA DO LASA. Laureatce serdecznie gratulujemy!

  Więcejo "Nagroda dla Marzeny Nieczuja Urbańskiej!"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Piąta Recepta ON-LINE

  W ramach piątej Recepty w Starej Aptece ON-LINE proponujemy Państwu legendarny film Macieja Drygasa USŁYSZCIE MÓJ KRZYK z 1991 roku. To opowieść o Ryszardzie Siwcu, 59-letnim urzędniku z Przemyśla, który 8 września 1968 roku, podczas uroczystości dożynkowych na stadionie X-lecia w Warszawie, na oczach wielotysięcznego tłumu, dokonał aktu samospalenia.

  Więcejo "Piąta Recepta ON-LINE "
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Modernizacja Dużej Sceny

  Ostatnim etapem wieloletniego przedsięwzięcia inwestycyjnego mającego na celu poprawę jakości i atrakcyjności infrastruktury Teatru Wybrzeże w Gdańsku będzie modernizacja Dużej Sceny Teatru. Będzie to jednocześnie największa, zarówno pod względem wartości, jak i stopnia złożoności, z prowadzonych dotąd przez Teatr inwestycji.

  Więcejo "Modernizacja Dużej Sceny "
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Premiera ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA w odmienionej Malarni

  Dzisiaj o godzinie 19.00 w odmienionej Malarni odbędzie się premiera spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Przedstawienie wyreżyseruje Kuba Kowalski.

  Więcejo "Premiera ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA w odmienionej Malarni"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Malarnia powraca

  Gruntowna przebudowa tej lubianej sceny zmieniła ją nie do poznania - w zasadzie tylko lokalizacja pozostała ta sama - ale i jej wnętrze, i zaplecze, i wejście, szatnia i foyer są inne. Skalę tych zmian będą Państwo mogli oceniać osobiście już od 23 lipca 2020 - wtedy to odbędzie się pokaz...

  Więcejo "Malarnia powraca"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Lato w Teatrze Wybrzeże

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy na Lato w Teatrze Wybrzeże! W lipcu w odmienionej Malarni odbędzie się premiera ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Przedstawienie wyreżyseruje Kuba Kowalski. W sierpniu na Scenie Kameralnej i premierowo na Scenie Letniej zaprezentujemy ŻABUSIĘ Gabrieli Zapolskiej w reżyserii...

  Więcejo "Lato w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Kolejna Recepta ON-LINE

  W ramach czwartej Recepty w Starej Aptece ON-LINE, tym razem wyjątkowo w piątek, proponujemy Państwu na czas ciszy wyborczej film TRANSSEX Andrzeja Marka Drążewskiego, nagrodzony w 1988 roku Brązowym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ten odważny krótki metraż jest być może pierwszą w polskiej kinematografii próbą analizy i naukowego wyjaśnienia...

  Więcejo "Kolejna Recepta ON-LINE"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: WESOŁE KUMOSZKI i JAK WAM SIĘ PODOBA w ramach Lata w Teatrze

  Drodzy widzowie, serdecznie zapraszamy na wakacyjne prezentacje WESOŁYCH KUMOSZEK Z WINDSORU w reżyserii Pawła Aignera i JAK WAM SIĘ PODOBA w reżyserii Krystyny Jandy! Te znakomite i szeroko komentowane spektakle zostaną zagrane w lipcu i w sierpniu na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

  Więcejo "WESOŁE KUMOSZKI i JAK WAM SIĘ PODOBA w ramach Lata w Teatrze"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w odmienionej Malarni

  Drodzy widzowie, z radością informujemy, że wznowiona została realizacja spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w reżyserii Kuby Kowalskiego. Premiera odbędzie się w piątek, 24 lipca o godzinie 19.00 w odmienionej Malarni.

  Więcejo "ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA w odmienionej Malarni"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: CIĘŻKO SAMEMU... w Starej Aptece

  Dzisiaj proponujemy Państwu trzeci film w ramach Recepty w Starej Aptece ON-LINE, realizowanej wspólnie z Ninateką. Zanim przyszły czasy Tindera miłości można było szukać, publikując w gazetach anonse towarzyskie. O ile zapewne łatwiej przychodziło znalezienie miłości w dużym mieście, o tyle młodzi mężczyźni ze wsi mierzyli się z o wiele...

  Więcejo "CIĘŻKO SAMEMU... w Starej Aptece"