Malarnia powraca

Malarnia powraca

Gruntowna przebudowa tej lubianej sceny zmieniła ją nie do poznania - w zasadzie tylko lokalizacja pozostała ta sama - ale i jej wnętrze, i zaplecze, i wejście, szatnia i foyer są inne. Skalę tych zmian będą Państwo mogli oceniać osobiście już od 23 lipca 2020 - wtedy to odbędzie się pokaz pierwszej premiery odmienionej Malarni - ŻYCIA INTYMNEGO JAROSŁAWA, spektaklu bazującego na biografii Jarosława Iwaszkiewicza. A potem prezentacje naszych spektakli repertuarowych i kolejne premiery. Serdecznie zapraszamy.

W 2018 roku w ramach wieloetapowej inwestycji pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa budynków Teatru Wybrzeże w Gdańsku” rozpoczęliśmy realizację przedsięwzięcia obejmującego przebudowę Sceny Malarnia. Celem tego etapu była poprawa funkcjonalności obiektu, przystosowanie do współczesnych standardów wystawiania przedstawień, włączenie Sceny Malarnia do całego kompleksu budynków teatru Wybrzeże w Gdańsku, a także adaptacja poddasza na cele użytkowe. W wyniku zakończonej inwestycji znacznie poprawił się stan techniczny Malarni – jest teraz komfortowa, w pełni klimatyzowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostęp do Sceny jest zapewniony przez nowoczesne i funkcjonalne foyer, które wraz z zapleczem zlokalizowane jest w sąsiednim, zabytkowym budynku Starej Apteki. Wprowadzone zostały również nowoczesne rozwiązania technologii teatralnej. W efekcie znacznie poprawi się komfort odbioru przedstawień. Obiekt został połączony z pozostałymi budynkami teatralnymi, co zapewni widzom łatwiejszy dostęp do Starej Apteki i Dużej Sceny, a także ułatwi pracę zespołowi teatru. Ponadto, dzięki wykonaniu zupełnie nowej, stalowej konstrukcji dachu, poddasze zostanie wykorzystane na cele użytkowe wraz z zapleczem oraz pomieszczenia techniczne.

Inwestycja została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego, przy współfinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autorem plakatu otwarcia jest Paweł Kamiński.