ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze

ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA - po premierze

W miniony piątek na odmienionej Scenie Malarnia odbyła się premiera spektaklu ŻYCIE INTYMNE JAROSŁAWA na podstawie korespondencji i dzienników oraz wątków opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza. Z przyjemnością informujemy, że przedstawienie wyreżyserowane przez Kubę Kowalskiego spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej! 

„Niezwykły spektakl – przepełniony głęboką humanistyczną miłością do człowieka i akceptacją jego ukrytych pragnień.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„Znakomity spektakl, nie pozbawiony ironii, jest pełną czułości opowieścią o emocjach - wielkiej namiętności starzejącego się pisarza do młodego efeba, ale też zaproszeniem do intelektualnej i emocjonalnej gry, wymiany myśli na temat różnych aspektów miłości, normalności, normach i anomaliach.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„Spektakl INTYMNE ŻYCIE JAROSŁAWA Kuby Kowalskiego stanowi przykład nieczęsto pojawiającego się już na współczesnych scenach „teatru poetyckiego”, dalekiego od biografizowania oraz realizmu psychologicznego. Jest kunsztownie skomponowaną fantazją o niepohamowanej miłości Jarosława do jego kochanka i swej żony.”

Aram Stern, Teatr dla Wszystkich

„W najnowszej premierze Teatru Wybrzeże w Gdańsku poetycki oniryzm miesza się z tragizmem i cielesnością, a intymna woń śmierci sąsiaduje z podszytą erotyzmem czułością wobec przedwcześnie zmarłego chłopca z Brwinowa.”

Wiktoria Formella, Nowa Siła Krytyczna

Opublikowano:

Galeria