Aktualności: Lipiec 2010

 • Zdjęcie prezentujące aktualność: KASIA Z HEILBRONNU w Teatrze Wybrzeże

  W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku rozpoczęły się próby do KASI Z HEILBRONNU Heinricha von Kleista. Sztukę w przekładzie Jacka St. Burasa reżyseruje Krzysztof Rekowski, scenografię do spektaklu przygotowuje Maciej Chojnacki. Planowana premiera - 4 lutego 2011 roku na Dużej Scenie.

  Więcejo "KASIA Z HEILBRONNU w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: G®UPA LAOKOONA po raz pierwszy w Sopocie

  Opowieść o sztuce, polityce i głupocie, a wszystko to w popkulturowej oprawie. Zremasterowana oraz zaktualizowana wersja spektaklu z 2007 roku. Nowa przestrzeń, nowe obrazki, nowe dźwięki i sprawdzona jakość. I ta obsada: Dorota Androsz, Mirosław Baka, Monika Chomicka-Szymaniak, Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Dorota Kolak, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski.

  Więcejo "G®UPA LAOKOONA po raz pierwszy w Sopocie"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Nasza strona pośród najlepszych

  Miło nam poinformować, że strona internetowa Teatru Wybrzeże znalazła się na liście najlepszych polskich serwisów internetowych. Listę sporządził prestiżowy magazyn webdesignerski Smashing. Poza stroną Teatru Wybrzeże na liście znalazły się także strony Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego i Festiwalu Feta.

  Więcejo "Nasza strona pośród najlepszych"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Piotr Cieplak w Sopocie

  W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku trwają próby do autorskiego spektaklu Piotra Cieplaka CHARLIE BOKSEREM. Jego premierą - 18 września tego roku - otwieramy oficjalnie nową siedzibę Sceny Kameralnej w Sopocie. Otwiera ona także nasz nowy sezon 2010/2011.

  Więcejo "Piotr Cieplak w Sopocie"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Po Festiwalu / fotorelacja

  „Spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny i Krystiana Lupy. Do tego spektakle, o których było bardzo głośno. Creme de la creme, śmietanka śmietanki."

  Więcejo "Po Festiwalu / fotorelacja"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Po premierze FATUM

  W sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera recitalu Marzeny Nieczui-Urbańskiej FATUM. Publiczność nie ukrywała zachwytu i nagrodziła występujących długimi owacjami na stojąco.

  Więcejo "Po premierze FATUM"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Relacja z MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST

  „Spektakl TR Warszawa MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST zbudowany jest na motywie silnie obecnym w naszej kulturze, czyli kpinie z wyimaginowanej wielkości Polski i chorobliwej dumy narodowej. Jednak pojawia się w nim nowy, ciekawy element - silnie zarysowana empatia i podkreślenie więzi międzyludzkich. (...)

  Więcejo "Relacja z MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Premiera FATUM

  W najbliższą sobotę, 3 lipca o godzinie 20.00 na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbędzie się premiera recitalu Marzeny Nieczui-Urbanskiej FATUM. Wstęp na premierę jest bezpłatny. Zapraszamy!

  Więcejo "Premiera FATUM"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Sukces PIESZO

  Spektakl Teatru Wybrzeże - PIESZO Mrożka - nagrodzony został w aż trzech kategoriach na ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

  Więcejo "Sukces PIESZO"
 • Zdjęcie prezentujące aktualność: Mocny początek Festiwalu

  „Mocny początek III Festiwalu Wybrzeże Sztuki. Spektakl OCZYSZCZENI Krzysztofa Warlikowskiego - dekadę temu obwołany przedstawieniem wybitnym - nic nie stracił ze swojej porażającej siły.”

  Więcejo "Mocny początek Festiwalu"