Po premierze FATUM

Po premierze FATUM

W sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera recitalu Marzeny Nieczui-Urbańskiej FATUM. Publiczność nie ukrywała zachwytu i nagrodziła występujących długimi owacjami na stojąco.

„Marzena Nieczuja-Urbańska wykonała pieśni z wielką pasją, naturalnością i namysłem. Oczarowała publiczność nie tylko swoimi umiejętnościami aktorskimi, ale również swym ciekawym głosem: mocnym, głębokim, z lekką chrypką, naturalnie emitowanym, o dużych walorach ekspresyjnych. Zdołała wytworzyć na scenie napięcie, zdolne do wywołania u słuchacza największych emocji."

Katarzyna Chmura, Gazeta Wyborcza

całość na stronie Gazety Wyborczej

„A na scenie króluje miłość i jeszcze raz miłość. W śpiewie aktorki obok melancholii i zadumy wyczuwa się pasję i niesamowitą energię, a muzyka ma w sobie coś wręcz magicznego. Rozpięta między słodyczą i gwałtownością wzrusza lub skłania do zadumy."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

całość na stronie Dziennika Bałtyckiego

„Fado oznacza po portugalsku los, przeznaczenie, czyli fatum. Każdy los jest różny, tak jak fado, gdzie smutek, żal, tęsknota, samotność przeplatają się z nadzieją, miłością...O fado siedem lat temu tak naprawdę niewielu ludzi w Polsce wiedziało. We mnie fado przez te lata bardzo się "zadomowiło". Ciekawa jestem, jak widzowie przyjmą tę naszą impresję na ten temat, bo to nasze polskie z krwi i kości..."

Cały wywiad z Marzeną Nieczują-Urbańską na stronie Dziennika Bałtyckiego