Sukces PIESZO

Sukces PIESZO

Spektakl Teatru Wybrzeże - PIESZO Mrożka - nagrodzony został w aż trzech kategoriach na ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Za reżyserię wyróżniono Annę Augustynowicz, za kreacje - Monikę Chomicką-Szymaniak i Piotra Domalewskiego. Sam spektakl zarekomendowano do prezentacji na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Nagrody wręczył dziś twórcom Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej to prestiżowy przegląd najlepszych realizacji współczesnych tekstów w danym roku. Do tegorocznego konkursu stanęło ponad 80 spektakli. Tym większy sukces twórców PIESZO, które zostało docenione pośród tak wielu interesujących przedstawień z całego kraju.

Jury w składzie: Jarosław Gajewski, Bożena Sawicka, Marek Braun, Tomasz Kubikowski, Paweł Sztarbowski, Bartosz Szydłowski i Ewa Kwiecień przyznało:

- indywidualne wyróżnienie za reżyserię spektaklu PIESZO dla Anny Augustynowicz

- indywidualne wyróżnienie za rolę żeńską dla Moniki Chomickiej-Szymaniak za rolę Baby w PIESZO

- nagrodę im. Jana Świderskiego dla Piotra Domalewskiego za rolę Syna w PIESZO (nagroda przyznawana przez Zarząd Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich)

Warto podkreślić, że w Konkursie nagrodzono również znakomite spektakle, które prezentujemy w najbliższych dniach na scenach Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Sopocie, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Wybrzeże Sztuki:

MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST - zespołowa nagroda za najlepsze przedstawienie Konkursu, indywidualna nagroda za tekst (Dorota Masłowska), indywidualna nagroda za rolę męską (Adam Woronowicz)

PERSONA.MARILYN - indywidualna nagroda za rolę żeńską (Sandra Korzeniak), indywidualna nagroda specjalna (Krystian Lupa), indywidualne wyróżnienie za muzykę (Paweł Szymański)

W finale konkursu znalazł się także dramat MORZE OTWARTE Kuby Roszkowskiego, dramaturga Teatru Wybrzeże.

Wszystkim wyróżnionym artystom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Kultury oraz Gazety Wyborczej