Po Festiwalu / fotorelacja

Po Festiwalu / fotorelacja

„Spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, Grzegorza Jarzyny i Krystiana Lupy. Do tego spektakle, o których było bardzo głośno. Creme de la creme, śmietanka śmietanki."

„Wszystkie przedstawienia szły przy kompletach. Widać było, jaka jest w Trójmieście ciekawość podobnego teatru. Tak pomyślany festiwal wypełnił pewną lukę."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Przez tydzień zaprezentowano na scenach Teatru Wybrzeże trzy spektakle należące do ścisłego topu polskiego teatru. Przyjechali czołowi reżyserzy, ważne, wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą realizacje, które nigdy wcześniej nie dotarły do Trójmiasta. Otrzymaliśmy wielką dawkę ambitnego i wymagającego teatru."

Łukasz Rudziński, trójmiasto.pl

„Trudno jednoznacznie ocenić nową formułę Wybrzeża Sztuki - przede wszystkim dlatego, że i pierwotny pomysł na festiwal, i tegoroczny wydają się ważne i potrzebne. Pierwsza z nich stanowiła cenny i potrzebny impuls, pobudzający lokalną twórczość. I to nie tylko teatralną. Obecna formuła pozwala widzom trójmiejskich scen skonfrontować to, co widzą na co dzień, z realizacjami najważniejszych twórców."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

PO PREZENTACJI PERSONY.MARILYN/ WYWIAD Z KRYSTIANEM LUPĄ

„To jest być może idiotyczne, irracjonalne i niepotrzebne, ale mnie się wydaje, że ja za aktorami noszę walizki z duszami postaci. I powiem pani, że przed spektaklem mobilizuję się, koncentruję tak, jakbym miał grać. Muszę być z nimi jakoś na równo."

Całość na portalu e-teatr

FOTORELACJA

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z III edycji Festiwalu. Autorem zdjęć jest Monika Roman.