TROJANKI

Eurypides

Jorgos Seferis
EURYPIDES, ATEŃCZYK

Zestarzał się między pożarem Troi
i kamieniołomami Sycylii.

Lubił jaskinie na wybrzeżu, obrazy malowane przez morze.
Widział żyły ludzkie
jako sieć, w którą bogowie chwytają nas jak dzikie zwierzęta:
usiłował ją przedziurawić.
Cierpki był, niewielu miał przyjaciół.
Kiedy nadeszła pora, rozszarpały go psy.

przełożył Zygmunt Kubiak

Do naszych czasów nie zachowały się żadne wzmianki, by Eurypides angażował się w jakąkolwiek działalność publiczną na rzecz swojego miasta. Nie wiemy również, by przyjaźnił się z wpływowymi politykami. Możliwe, że właśnie dlatego najczęściej przegrywał w konkursach tragediowych, które każdego roku odbywały się w Atenach ku czci Dionizosa…

Eurypidesa, który pozostawał na uboczu życia swojej społeczności cechował jednak ostry zmysł publicysty. Ten enfant terrible ówczesnej dramaturgii miał odwagę, by przemawiać własnym, często odosobnionym głosem. Doświetlał znane mity z nowej, nieoczywistej strony. Wykorzystywał je do stawiania trudnych, często bardzo niewygodnych pytań i nie podpowiadał łatwych, konsolidacyjnych odpowiedzi. W odróżnieniu od współczesnych mu artystów – przełamywał dotychczasowe konwencje tragediopisarskie i w sposób zupełnie nowy przedstawiał postaci kobiecie, które często stawały się protagonistkami jego utworów. Niejednokrotnie w sposób znaczący przewyższały inteligencją swoich scenicznych partnerów - jeżeli pamiętamy, że o wyniku konkursu tragediowego decydowali mężczyźni, tym bardziej nie powinny nas dziwić kolejne klęski Eurypidesa.

Nie dostarczał obywatelom swojego miasta łatwej i przyjemnej rozrywki. W TROJANKACH pokazał to, czego nie opowiedział nam Homer w ILIADZIE. Jak wyglądał poranek po zdobyciu Troi. Jak kobiety, do tej pory przedstawicielki królewskiego rodu, zostały zepchnięte na samo dno ludzkiej egzystencji. Jak wygląda ich relacja ze zwycięzcami, przedstawicielami wysokiej kultury helleńskiej, którzy mordując niewinnych i bezbronnych przekraczają granice barbarzyństwa. Pracując nad tym spektaklem twórcy starali się przyjrzeć procesowi dojrzewania do zemsty - ofiar na oprawcach. Pisząc TROJANKI w kontekście trwającej wojny peloponeskiej Eurypides otwarcie krytykował imperialne ambicje Ateńczyków. Starał się im uświadomić, że w żadnym konflikcie zbrojnym nie ma zwycięzców ani zwyciężonych. Grecy z eposu Homera podobnie, jak współcześni Eurypidesowi Ateńczycy, uwierzyli, że są niepokonani i to sprawdziło na nich zgubę.

Najlepszy spektakl 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.
Nagroda 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia dla Mirka Kaczmarka za scenografię TROJANEK.
Jeden z najlepszych spektakli sezonu 2018/2019 wg ankiety miesięcznika Teatr.
Nagroda Teatralna Miasta Gdańska, Nagroda Splendor Gedanensis i Pomorska Nagroda Artystyczna dla Doroty Kolak za rolę Hekabe w TROJANKACH.
Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Mirka Kaczmarka za scenografię i kostiumy do TROJANEK.
Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Krzysztofa Matuszewskiego za rolę Polymestora w TROJANKACH.
Nagroda Specjalna Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dedykowana pamięci prof. Jana Ciechowicza dla Magdaleny Gorzelańczyk za rolę Polykseny w TROJANKACH.

W najbliższych pokazach spektaklu Agata Woźnicka wystąpi w roli Kasandry (zastępstwo za Małgorzatę Gorol), Karolina Kowalska wcieli się w postać Enyo (zastępstwo za Agatę Bykowską), natomiast Katarzyna Borkowska zagra Helenę (zastępstwo za Katarzynę Figurę).

 • Premiera: - Duża Scena
 • Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)
 • Sezon 2021/2022
 • Przekład: Jerzy Łanowski
 • Reżyseria: Jan Klata
 • Współpraca dramaturgiczna: Olga Śmiechowicz
 • Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek
 • Muzyka: Michał Nihil Kuźniak
 • Ruch sceniczny: Maćko Prusak
 • Asystent reżysera: Marcin Starosta
 • Inspicjent: Jerzy Kosiła
 • Sufler: Katarzyna Wołodźko
 • Projekt plakatu: Mirek Kaczmarek

Aktualności

 • Zdjęcie artykułu TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Divadlo

  TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Divadlo

  Z przyjemnością informujemy, że TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty biorą udział w 31. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Divadlo. Przedstawienie zostanie zaprezentowane jutro o godzinie 19.00 na Nowej Scenie Nowego Teatru w Pilźnie.
  Więcejo "TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Divadlo"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w Budapeszcie - fotorelacja!

  TROJANKI w Budapeszcie - fotorelacja!

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z prezentacji TROJANEK na 10. Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie.
  Więcejo "TROJANKI w Budapeszcie - fotorelacja!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI na Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej!

  TROJANKI na Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej!

  TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty biorą udział w 10. Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 5 czerwca o godzinie 19.00 na Scenie Teatru Narodowego w Budapeszcie.
  Więcejo "TROJANKI na Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI po angielsku / The TROJAN WOMEN with english subtitles

  TROJANKI po angielsku / The TROJAN WOMEN with english subtitles

  We wtorek, 28 marca o godzinie 19.00 TROJANKI zostaną zaprezentowane z napisami w języku angielskim. Przedstawienie zostanie zagrane na Scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ze względu na trwający remont Dużej Sceny). Zapraszamy Państwa do zakupu biletów na stronie www.bilety.teatrwybrzeze.pl lub w kasach biletowych Teatru Wybrzeże i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
  Więcejo "TROJANKI po angielsku / The TROJAN WOMEN with english subtitles"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI ponownie w repertuarze / The TROJAN WOMEN return to our repertoire

  TROJANKI ponownie w repertuarze / The TROJAN WOMEN return to our repertoire

  Po niemal trzech latach wielokrotnie nagradzane TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty wracają do repertuaru Teatru Wybrzeże! Przedstawienie zostanie zaprezentowane w dniach 19 - 22 stycznia na Scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ze względu na trwający remont Dużej Sceny).
  Więcejo "TROJANKI ponownie w repertuarze / The TROJAN WOMEN return to our repertoire"
 • Zdjęcie artykułu Mirek Kaczmarek nagrodzony!

  Mirek Kaczmarek nagrodzony!

  Miło nam poinformować, że jury IV edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie przyznało Złotą Kieszeń za najlepsze kostiumy Mirkowi Kaczmarkowi za kostiumy do TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Jury podkreśliło oryginalną kreację kostiumów, doceniając ich niezwykłą ekspresję współtworzącą przestrzeń scenograficzną, a także interpretacyjną spektaklu. Laureatowi serdecznie gratulujemy!
  Więcejo "Mirek Kaczmarek nagrodzony!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w Lublinie

  TROJANKI w Lublinie

  TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty ze scenografią Mirka Kaczmarka biorą udział w konkursie IV edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie. Przedstawienie powalczy o nagrodę Złotej Kieszeni i zostanie zaprezentowane już jutro o godzinie 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
  Więcejo "TROJANKI w Lublinie"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI po angielsku

  TROJANKI po angielsku

  We wtorek, 7 kwietnia o godzinie 19.00 TROJANKI zostaną prezentowane w dodatkowej, angielskiej wersji językowej (tekst sztuki będzie wyświetlany ponad sceną). Teatr Wybrzeże przygotował tłumaczenie sztuki z myślą o turystach oraz obcokrajowcach mieszkających w Trójmieście. Zapraszamy!
  Więcejo "TROJANKI po angielsku"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie

  TROJANKI w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie

  TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty ze scenografią Mirka Kaczmarka znalazły się w finale konkursu IV edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie!
  Więcejo "TROJANKI w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie"
 • Zdjęcie artykułu Nagroda za scenografię TROJANEK!

  Nagroda za scenografię TROJANEK!

  Z ogromną radością informujemy, że Mirek Kaczmarek otrzymał Nagrodę 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia za scenografię TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Laureatowi serdecznie gratulujemy!
  Więcejo "Nagroda za scenografię TROJANEK!"
 • Zdjęcie artykułu Po Boskiej Komedii

  Po Boskiej Komedii

  Sukcesem zakończyła się prezentacja TROJANEK na 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. Wypełniona po brzegi widownia przyjęła nasz spektakl niezwykle entuzjastycznie nagradzając aktorów długą owacją. Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkiej fotorelacji z ukłonów i spotkania z twórcami.
  Więcejo "Po Boskiej Komedii"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI na Festiwalu Boska Komedia

  TROJANKI na Festiwalu Boska Komedia

  Znakomite TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty biorą udział w 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w konkursie INFERNO. Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj i jutro o godzinie 19.00 na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.
  Więcejo "TROJANKI na Festiwalu Boska Komedia"
 • Zdjęcie artykułu Wielki triumf Teatru Wybrzeże!

  Wielki triumf Teatru Wybrzeże!

  Z ogromną radością informujemy, że Teatr Wybrzeże uzyskał najwyższe noty w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2018/2019". Większość krytyków teatralnych uznała nasz Teatr za najlepszy w Polsce! Dziennikarze wyróżnili TROJANKI, FEDRĘ, ŚMIERĆ KOMIWOJAŻERA, ZACZAROWANĄ KRÓLEWNĘ, Dorotę Kolak, Katarzynę Figurę, Magdalenę Gorzelańczyk, Annę Kociarz, Jana Klatę, Grzegorza...
  Więcejo " Wielki triumf Teatru Wybrzeże!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Bez Granic

  TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Bez Granic

  Znakomite TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty biorą udział w 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granic. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą środę, 5 czerwca o godzinie 17.30 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.
  Więcejo "TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Bez Granic "
 • Zdjęcie artykułu Dorota Kolak z Pomorską Nagrodą Artystyczną!

  Dorota Kolak z Pomorską Nagrodą Artystyczną!

  Z radością informujemy, że Dorota Kolak została laureatką Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Kreacja Artystyczna za rolę Hekabe w TROJANKACH Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Wręczenie nagród odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali w Filharmonii Bałtyckiej. Laureatce serdecznie gratulujemy!
  Więcejo "Dorota Kolak z Pomorską Nagrodą Artystyczną!"
 • Zdjęcie artykułu Kolejny sukces TROJANEK!

  Kolejny sukces TROJANEK!

  TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty spotkały się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej podczas 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych!
  Więcejo "Kolejny sukces TROJANEK!"
 • Zdjęcie artykułu Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

  Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!

  Adam Orzechowski, Dorota Kolak i Krzysztof Matuszewski zostali nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za rok 2018. Laureatów poznamy na uroczystej gali w dniu 25 kwietnia w Filharmonii Bałtyckiej.
  Więcejo "Nasi artyści nominowani do Pomorskiej Nagrody Artystycznej!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!

  TROJANKI na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!

  Znakomite TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty biorą udział w 39. edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych! Przedstawienie zostanie zaprezentowane dzisiaj o godzinie 19.00 i jutro o godzinie 16.00 w ATM Studio w Hali A w Warszawie.
  Więcejo "TROJANKI na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI najlepszym spektaklem Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!

  TROJANKI najlepszym spektaklem Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!

  Z ogromną radością informujemy, że TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty i DAWNI MISTRZOWIE Thomasa Bernharda w reżyserii Thoma Luza otrzymały ex aequo tytuły najlepszego spektaklu XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi!
  Więcejo "TROJANKI najlepszym spektaklem Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych!"
 • Zdjęcie artykułu Dorota Kolak z nagrodą Splendor Gedanensis!

  Dorota Kolak z nagrodą Splendor Gedanensis!

  Z radością informujemy, że nasza znakomita aktorka Dorota Kolak została laureatką nagrody Splendor Gedanensis za kreację Hekabe w TROJANKACH Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty! Wręczenie nagród odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże.
  Więcejo "Dorota Kolak z nagrodą Splendor Gedanensis!"
 • Zdjęcie artykułu Sukces Teatru Wybrzeże!

  Sukces Teatru Wybrzeże!

  Szanowni Państwo, drodzy widzowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wczoraj na Dużej Scenie odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Teatralnych Marszałka Województwa Pomorskiego i Nagród Teatralnych Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2018 roku. Z dumą informujemy, że nasi znakomici artyści i spektakl ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY zdobyli następujące laury i...
  Więcejo "Sukces Teatru Wybrzeże!"
 • Zdjęcie artykułu Nagrody dla aktorek Teatru Wybrzeże!

  Nagrody dla aktorek Teatru Wybrzeże!

  Z dumą informujemy, że Dorota Kolak i Magdalena Gorzelańczyk zostały laureatkami nagrody POMORSKIE SZTORMY! Wręczenie nagród odbyło się wczoraj podczas uroczystej gali w Muzeum Emigracji w Gdyni. Laureatkom serdecznie gratulujemy!
  Więcejo "Nagrody dla aktorek Teatru Wybrzeże!"
 • Zdjęcie artykułu Dorota Kolak nominowana!

  Dorota Kolak nominowana!

  Dorota Kolak została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis za kreację Hekabe w TROJANKACH Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty! Kapituła nagrody nominowała ponadto do tytułu Mecenasa Kultury Gdańska firmę ZIAJA za wsparcie finansowe Teatru Wybrzeże. Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże. 
  Więcejo "Dorota Kolak nominowana!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

  TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

  TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty biorą udział w 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Spektakl zostanie zaprezentowany dzisiaj o godzinie 19.00 w Hali Expo-Łódź.
  Więcejo "TROJANKI na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych "
 • Zdjęcie artykułu Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW

  Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW

  Teatr Wybrzeże zdominował listę nominacji do nagrody POMORSKIE SZTORMY! Dorota Kolak, Krzysztof Matuszewski i Adam Orzechowski zostali nominowani w kategorii Człowiek Roku w Kulturze, Magdalena Gorzelańczyk i Agata Woźnicka w kategorii Odkrycie Roku w Kulturze, otwarcie Sceny Stara Apteka oraz spektakle - ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY i TROJANKI - zostały nominowane...
  Więcejo "Nominacje do POMORSKICH SZTORMÓW"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w 49. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  TROJANKI w 49. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

  Zapraszamy Państwa na 49. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony TROJANKOM Eurypidesa. Weźmie w nim udział reżyser Jan Klata, dramaturżka Olga Śmiechowicz i zespół aktorski. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 21.45 na Dużej Scenie. Wstęp wolny.
  Więcejo "TROJANKI w 49. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
 • Zdjęcie artykułu Dorota Kolak w podsumowaniu Tygodnika Przegląd!

  Dorota Kolak w podsumowaniu Tygodnika Przegląd!

  Nasza znakomita aktorka Dorota Kolak została doceniona w podsumowaniu aktorskim minionego roku sporządzonym przez Tomasza Miłkowskiego z Tygodnika Przegląd!
  Więcejo "Dorota Kolak w podsumowaniu Tygodnika Przegląd!"
 • Zdjęcie artykułu Nasze spektakle wśród najważniejszych wydarzeń kulturalnych!

  Nasze spektakle wśród najważniejszych wydarzeń kulturalnych!

  Miło nam poinformować, że TROJANKI, ŚMIERĆ BIAŁEJ POŃCZOCHY i BELLA FIGURA zostały uznane przez Gazetę Wyborczą za jedne z najważniejszych wydarzeń kulturalnych minionego roku!
  Więcejo "Nasze spektakle wśród najważniejszych wydarzeń kulturalnych!"
 • Zdjęcie artykułu Stara Apteka i TROJANKI wśród najlepszych!

  Stara Apteka i TROJANKI wśród najlepszych!

  Miło nam poinformować, że nasza nowa scena Stara Apteka została uznana za jedną z najlepszych inwestycji kulturalnych, natomiast TROJANKI za najlepszy spektakl dramatyczny w podsumowaniu 2018 roku sporządzonym przez redakcję portalu Trójmiasto.pl!
  Więcejo "Stara Apteka i TROJANKI wśród najlepszych!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w programie KULTURA DOSTĘPNA

  TROJANKI w programie KULTURA DOSTĘPNA

  Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W najbliższą niedzielę, 9 grudnia o godzinie 16:30 na Dużej Scenie zaprezentujemy spektakl TROJANKI Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty.
  Więcejo "TROJANKI w programie KULTURA DOSTĘPNA"
 • Zdjęcie artykułu Mocne rozpoczęcie sezonu i festiwalu!

  Mocne rozpoczęcie sezonu i festiwalu!

  W minioną sobotę na Dużej Scenie odbyła się premiera TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Spektakl inaugurujący sezon 2018/2019 oraz 10. edycję Wybrzeża Sztuki spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej!
  Więcejo "Mocne rozpoczęcie sezonu i festiwalu!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w Teatrze Wybrzeże

  TROJANKI w Teatrze Wybrzeże

  Dzisiaj o godzinie 19.00 na Dużej Scenie odbędzie się premiera TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Przedstawienie zainauguruje sezon 2018/2019 oraz 10. edycję Wybrzeża Sztuki!
  Więcejo "TROJANKI w Teatrze Wybrzeże"
 • Zdjęcie artykułu Jan Klata laureatem Europejskiej Nagrody Teatralnej!

  Jan Klata laureatem Europejskiej Nagrody Teatralnej!

  Reżyser TROJANEK Jan Klata został laureatem XVII Europejskiej Nagrody Teatralnej Nowe Rzeczywistości Teatralne! Laureatowi serdecznie gratulujemy, a Państwa zapraszamy na jutrzejszą premierę, która zainauguruje sezon 2018/2019 oraz 10. edycję Wybrzeża Sztuki!
  Więcejo "Jan Klata laureatem Europejskiej Nagrody Teatralnej!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w obiektywie Michała Szlagi

  TROJANKI w obiektywie Michała Szlagi

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia drugiej części fotograficznego reportażu Michała Szlagi z prób do TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty.
  Więcejo "TROJANKI w obiektywie Michała Szlagi"
 • Zdjęcie artykułu Nagroda Neptuna dla Jana Klaty!

  Nagroda Neptuna dla Jana Klaty!

  Aktorka Maja Ostaszewska, profesor Krzysztof Pomian i reżyser Jan Klata zostali laureatami Nagród Prezydenta Miasta Gdańska Neptuny!
  Więcejo "Nagroda Neptuna dla Jana Klaty!"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w obiektywie Michała Szlagi

  TROJANKI w obiektywie Michała Szlagi

  Zapraszamy Państwa do obejrzenia pierwszej części fotograficznego reportażu Michała Szlagi z prób do TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Planowana premiera: 8 września na Dużej Scenie. 
  Więcejo "TROJANKI w obiektywie Michała Szlagi"
 • Zdjęcie artykułu TROJANKI w Teatrze Wybrzeże

  TROJANKI w Teatrze Wybrzeże

  W Teatrze Wybrzeże trwają próby do TROJANEK Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty. Planowana premiera: 8 września na Dużej Scenie. Szczegóły wkrótce!
  Więcejo "TROJANKI w Teatrze Wybrzeże"