Szanowni Państwo, w związku z obchodami 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej w dniu 1 maja na terenie całego Targu Węglowego zostanie wprowadzona reorganizacja ruchu uniemozliwiająca wjazd pojazdów. Prosimy o zrozumienie oraz zachęcamy do skorzystania z alternatywnych parkingów. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!
Pozorna szmira pełna ogranych, brukowych motywów. Komedia, groteska i melodramat w jednym, a przy tym spektakl świetnie zagrany i wyreżyserowany. Mieszanka niemożliwa? A jednak! W kwietniowym odcinku Kroniki Teatru Wybrzeże przypominamy Opętanych Witolda Gombrowicza w reżyserii Tadeusza Minca z 1987 roku.
Szanowni Klienci, uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 maja 3 maja kasy biletowe w Gdańsku i Sopocie będą działały w godz. 14:00-19:00 (lub do rozpoczęcia spektaklu).
10 maja na Scenie Stara Apteka odbędzie się premiera spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza w reżyserii Adama Orzechowskiego. Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska.
Jak mówić własnym głosem i jednocześnie nie stać się kozłem ofiarnym? Na ile da się zachować indywidualność w sytuacji narastającej niechęci pozostałych?
Zapraszamy do oglądania relacji filmowej z wydarzenia Dni Otwartych i mamy nadzieję, że widzimy się za rok!
Tańce, medytacja, krzyki i kolaże! W środę, 10 kwietnia w Teatrze Wybrzeże gościliśmy warsztaty Teatroteki Szkolnej Instytutu Teatralnego w Warszawie. Dziękujemy wspaniałym prowadzącym: Annie Zalewskiej-Uberman oraz Marcie Goseckiej, a także przybyłym nauczycielom i nauczycielkom.
21 kwietnia zaprszamy na spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Zagramy Kronikę wypadków miłosnych w reż. Jarosława Tumidajskiego. Po spektaklu odbędzie się rozmowa wokół przedstawienia w dwóch polskich językach: fonicznym i migowym.
Ciało to nadajnik i odbiornik – narzędzie komunikacji, którego językiem jest ekspresja fizyczna. Zapraszamy na warsztat z aktorką Moniką Chomicką-Szymaniak, którego celem jest rozwinięcie większej świadomości własnego ciała. Luźny lub sportowy strój ułatwi udział w warsztatach.
Za nami wspaniała premiera spektaklu Ciemności kryją ziemię w reż. Tomasza Fryzła! Wielkie brawa dla aktorów, twórczyń i twórców spektaklu.
„Taką wielką inkwizycję gramy, która może się zdarzyć wszędzie i co jakiś czas taka inkwizycja się pojawia i na to trzeba bardzo uważać” - o spektaklu „Ciemności kryją ziemię” w reż. Tomasza Fryzła, mówi Mirosław Baka. O przedstawieniu opowiadają również twórczynie i twórcy spektaklu.
Już w najbliższy piątek odbędzie się premiera spektaklu „Ciemności kryją ziemię” w reżyserii Tomasza Fryzła i adaptacji Piotra Fronia. Zapraszamy na relację zdjęciową z prób spektaklu.
W piątek, 5 kwietnia na Scenie Kameralnej w Sopocie młode artystki z Pracowni Tańca Współczesnego Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie zatańczyły swoją premierę. "Życzę wam piątek i szóstek" w reżyserii i z choreografią Natalii Szafrankiewicz to niezwykle mocny i autentyczny spektakl o zmaganiach młodych ludzie.
W poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy na warsztat do spektaklu „Ciemności kryją ziemię”. W trakcie warsztatu wypreparujemy sytuację rodem z XV-wiecznej Hiszpanii. Bez obaw! Nikogo nie spalimy na stosie. Znajomosć spektaklu nie jest wymagana.
W związku z przychodzącymi do nas zapytaniami dotyczącymi rzekomego wywiadu dyrektora Adama Orzechowskiego z Piotrem Wyszomirskim, informujemy, że jest to wywiad całkowicie zmyślony, a wszystkie użyte w nim sformułowania są wytworem wyobraźni jego autora.