Domniemany spisek, szukanie winnych, przesłuchania, a wreszcie – wymierzanie kary. Jak działają mechanizmy społeczne dotyczące Wielkiej Inkwizycji? Na ile są uniwersalne? W trakcie warsztatu wypreparujemy sytuację rodem z XV-wiecznej Hiszpanii. Bez obaw! Nikogo nie spalimy na stosie.
Kiedy? Poniedziałek, 15 kwietnia godz. 19:00-21:00
Gdzie? Scena Stara Apteka, Gdańsk
Kto prowadzi? Weronika Łucyk, Anna Augustyniak
Dla kogo? Dla wszystkich chętnych.
Znajomosć spektaklu nie jest wymagana.
Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasach biletowych oraz sprzedaży online: https://bilety.teatrwybrzeze.pl/nienumerowane.html?id=7401
Promocja!
Bilet na warsztat upoważnia do zakupu biletu ulgowego na spektakl Ciemności kryją ziemię do końca roku.
O prowadzących:
Weronika Łucyk – koordynatorka dostępności i specjalistka ds. edukacji w Teatrze Wybrzeże. Absolwentka Wiedzy o Teatrze i Kultury współczesnej UJ i Szkoły Pedagogów Teatru. Jako krytyk teatralny publikowała m.in. w „Didaskaliach” i na portalu teatralia.com.pl, współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego (m.in. w ramach programu Teatroteka Szkolna). Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim dla studentów wiedzy o teatrze.
Anna Augustyniak - koordynatorka dostępności i specjalistka ds. edukacji w Teatrze Wybrzeże. Absolwentka Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu Jagiellońskiego i Kulturoznawstwa o specjalności Komunikacja Kulturowa na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2014-2018 roku związana z trójmiejskimi instytucjami kultury i teatrami: Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, Teatrem Miniatura, Gdańskim Archipelagiem Kultury. Pełniła rolę przewodnika po Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, prowadziła lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska.
Owacja dla spektaklu tak długa, że kurtynę podnoszono aż szesnaście razy? Spektakl w reżyserii Tadeusza Minca, z zachwycającą scenografią Mariana Kołodzieja inspirowaną „Sądem Ostatecznym” Memlinga, był wielkim wydarzeniem na skalę ogólnopolską. O Tragedii o bogaczu i Łazarzu, której premiera odbyła sie 7 września 1968 roku możecie posłuchać w najnowszym odcinku Z KRONIKI TEATRU WYBRZEŻE.
Plakat stworzony przez Patrycję Longawę do spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” został zakwalifikowany do prestiżowego konkursu Bienal Internacional del Cartel en México - Międzynarodowego Biennale Plakatu w Meksyku.
Przyznano nagrody miesięcznika TEATR za sezon 2023/2024. Nominacje otrzymali Piotr Biedroń i Jan Klata.