BRONIEWSKI

Radosław Paczocha

Sztuka młodego polskiego autora, uznanego i nagradzanego, nieźle już na Wybrzeżu zadomowionego. Epizody z fascynującej biografii wybitnego poety, nierozerwalnie związane ze sporym fragmentem dwudziestowiecznej historii Polski. Nieoczywista analiza często niekonwencjonalnych zachowań tego, jak sam o sobie mówił „Polaka, katolika, alkoholika" pozwala autorowi raz jeszcze przyjrzeć się przełomowym wydarzeniom kształtującym naszą międzywojenną i powojenną rzeczywistość. Próba zrozumienia wewnętrznych pęknięć Broniewskiego, jego wyborów i postawy po drugiej wojnie światowej, jego konszachty w władcami PRL oraz sławienie Stalina, którego był przecież przez półtora roku więźniem na tle jego młodzieńczych zasług w walce o niepodległość Polski u boku Piłsudskiego, żołnierskiej odwagi, jaką wtedy okazał, staje się zarazem zbiorowym portretem całego polskiego pokolenia naszych zawiedzionych, uwiedzionych i oszukanych rodaków.

Nagroda dla najlepszego spektaklu na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Nagroda dla najlepszego aktora dla Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową na 21. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Nagroda aktorska dla Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową na 13. edycji Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy.

Jedno z najważniejszych wydarzeń 2014 roku według Dziennika Bałtyckiego, Gazety Świętojańskiej i portalu Trójmiasto.pl

Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Adama Orzechowskiego za reżyserię i dla Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową.

Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Adama Orzechowskiego za reżyserię oraz dla Roberta Ninkiewcza i Michała Jarosa za rolę tytułową.

Nagroda Honorowa Marszałka Województwa Pomorskiego dla Teatru Wybrzeże za Spektakl Roku.

Nagroda POMORSKI SZTORM dla Adama Orzechowskiego za reżyserię.

Radosław Paczocha o sztuce: „Broniewski był barwny tak jak barwny był cały XX wiek - piłsudczyk walczący z bolszewikami, do tego zaangażowany w życie społeczne socjalista, rusofil, który był więźniem Łubianki i Zamarstynowa, żołnierz oddziałów Andersa, poeta piszący o Smoleńsku i Katyniu, współpracownik paryskiej Kultury, wreszcie największy poeta komunistycznej Polski i chwalca towarzysza Stalina. Jego życiorys był niemal zawsze cenzurowany, ciągle jakiś jego fragment nie odpowiadał panującemu establishmentowi. Jak zatem było możliwe, że wierny przez całe życie swoim socjalistycznym i patriotycznym ideałom wydawał się tak pełen sprzeczności? Czy Broniewski był tak nierozsądny czy historia tak okrutna i pełna paradoksów? Był polskim patriotą zawsze gotowym walczyć za ojczyznę, całe życie zaangażowany w politykę, nie przejawiał jednak instynktu człowieka politycznego, nie zmieniał frontu w zależności od osobistych korzyści, może z wyjątkiem ostatniego okresu życia. Nie darmo mówił o sobie: „Broniewski jestem - Polak, katolik, alkoholik", jakby chciał podkreślić w ten sposób swoje związki ze wspólnotą, w której wyrósł i której największe wady i zalety uosabiał. Jego barwna biografia to tak naprawdę historia Polski I połowy XX wieku odciśnięta w losach jednego zaangażowanego w rozmowę o Polsce i świecie indywiduum. Choćby dlatego warto ją sobie przypomnieć, tym razem bez cenzury."

 • Polska Premiera: - Duża Scena
 • Czas trwania: 3 godziny 15 minut (jedna przerwa)

  Aktualności

  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w cyklu Teatr online!

   BRONIEWSKI w cyklu Teatr online!

   Teatr Wybrzeże i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zapraszają do wspólnego oglądania kolejnego spektaklu w cyklu Teatr online! Tym razem na kanale YouTube Teatru Wybrzeże - https://youtu.be/vOhpOBFzduI - prezentujemy znakomicie zrealizowaną, szeroko komentowaną i nagradzaną rejestrację telewizyjną BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego.
   Więcejo "BRONIEWSKI w cyklu Teatr online!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego

   BRONIEWSKI w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego

   Drodzy widzowie, również w tym roku Teatr Wybrzeże włącza się do organizowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego obchodów Dnia Teatru Publicznego. Jednak akcja będzie wyglądać inaczej niż w latach poprzednich. Nie będzie akcji "Bilet za grosze", ale jesteśmy razem mimo wszystko.
   Więcejo "BRONIEWSKI w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na XI Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

   BRONIEWSKI na XI Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

   Dzisiaj rozpoczyna się XI Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy, tym razem dostępny w świecie wirtualnym. Teatr Wybrzeże oraz Fundacja Between.Pomiędzy po raz kolejny współpracują przy tworzeniu wydarzenia.
   Więcejo "BRONIEWSKI na XI Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na festiwalu SCENA WOLNOŚCI

   BRONIEWSKI na festiwalu SCENA WOLNOŚCI

   BRONIEWSKI bierze udział w 2. edycji festiwalu SCENA WOLNOŚCI. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższą niedzielę, 6 października o godzinie 18.30 na Dużej Scenie Nowego Teatru im Witkacego w Słupsku.
   Więcejo "BRONIEWSKI na festiwalu SCENA WOLNOŚCI"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w programie 60+ Kultura

   BRONIEWSKI w programie 60+ Kultura

   Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże włączył się do akcji 60+ Kultura organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   Więcejo "BRONIEWSKI w programie 60+ Kultura"
  • Zdjęcie artykułu Jubileuszowy BRONIEWSKI!

   Jubileuszowy BRONIEWSKI!

   Drodzy widzowie, już jutro o godzinie 19.00 znakomity i wielokrotnie nagradzany BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego zostanie zaprezentowany po raz 50!
   Więcejo "Jubileuszowy BRONIEWSKI!"
  • Zdjęcie artykułu Przegląd ...DO POLSKI

   Przegląd ...DO POLSKI

   Szanowni Państwo, drodzy widzowie, trwa przegląd ...DO POLSKI, czyli prezentacja naszych wybrzeżowych spektakli związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości! Nazwa przeglądu nawiązuje oczywiście do fragmentu naszego Hymnu - Mazurka Dąbrowskiego.
   Więcejo "Przegląd ...DO POLSKI"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w programie TEATR POLSKA

   BRONIEWSKI w programie TEATR POLSKA

   Dzisiaj o godzinie 18.00 BRONIEWSKI zostanie zaprezentowany w zespole szkół ponadgimnazjalnych w Sierakowicach w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
   Więcejo "BRONIEWSKI w programie TEATR POLSKA"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w programie KULTURA DOSTĘPNA

   BRONIEWSKI w programie KULTURA DOSTĘPNA

   Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z napisami i audiodeskrypcją prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na Dużej Scenie zaprezentujemy BRONIEWSKIEGO.
   Więcejo "BRONIEWSKI w programie KULTURA DOSTĘPNA"
  • Zdjęcie artykułu WEEKEND ZA PÓŁ CENY

   WEEKEND ZA PÓŁ CENY

   Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże przystąpił do akcji ROZSMAKUJ SIĘ W METROPOLII - WEEKEND ZA PÓŁ CENY.
   Więcejo "WEEKEND ZA PÓŁ CENY"
  • Zdjęcie artykułu Warsztat do BRONIEWSKIEGO

   Warsztat do BRONIEWSKIEGO

   Serdecznie zapraszamy na warsztat teatralny do spektaklu BRONIEWSKI, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Czarnej Sali.
   Więcejo "Warsztat do BRONIEWSKIEGO"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI nagrodzony w Telewizyjnym Festiwalu Teatrów Polski!

   BRONIEWSKI nagrodzony w Telewizyjnym Festiwalu Teatrów Polski!

   Z radością informujemy, że znakomity BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszy spektakl Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Realizatorom nagrodzonego BRONIEWSKIEGO serdecznie gratulujemy!
   Więcejo "BRONIEWSKI nagrodzony w Telewizyjnym Festiwalu Teatrów Polski!"
  • Zdjęcie artykułu Ewelina Marciniak nominowana do Paszportów Polityki!

   Ewelina Marciniak nominowana do Paszportów Polityki!

   Z ogromną radością informujemy, że nasza etatowa reżyserka Ewelina Marciniak została nominowana do tegorocznej edycji Paszportów Polityki!
   Więcejo "Ewelina Marciniak nominowana do Paszportów Polityki!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w plebiscycie TVP Kultura!

   BRONIEWSKI w plebiscycie TVP Kultura!

   Trwa plebiscyt na najlepszy spektakl Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Zapraszamy Państwa do głosowania na BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Plebiscyt potrwa do najbliższej niedzieli, a zwycięzcę poznamy 8 grudnia. Tego dnia nagrodzony spektakl zostanie powtórzony na antenie TVP Kultura.
   Więcejo "BRONIEWSKI w plebiscycie TVP Kultura!"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże triumfuje w ankiecie miesięcznika Teatr!

   Teatr Wybrzeże triumfuje w ankiecie miesięcznika Teatr!

   Z ogromną radością informujemy, że Teatr Wybrzeże uzyskał niezwykle wysokie noty w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015". Krytycy teatralni wyróżnili BRONIEWSKIEGO, PORTRET DAMY, PRZEDWIOŚNIE, Adama Orzechowskiego, Ewelinę Marciniak, Magdę Kupryjanowicz, Katarzynę Borkowską, Dominikę Knapik, Roberta Ninkiewicza, Michała Jarosa, Sylwię Górę-Weber, Radosława Paczochę, Marcina Miodka oraz...
   Więcejo "Teatr Wybrzeże triumfuje w ankiecie miesięcznika Teatr!"
  • Zdjęcie artykułu Nasi aktorzy nominowani do nagrody im. Zelwerowicza!

   Nasi aktorzy nominowani do nagrody im. Zelwerowicza!

   Z radością informujemy, że Katarzyna Dałek za rolę Isabel Archer w PORTRECIE DAMY oraz Michał Jaros i Robert Ninkiewicz za kreacje młodego i starego Broniewskiego zostali nominowani do prestiżowej Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza!
   Więcejo "Nasi aktorzy nominowani do nagrody im. Zelwerowicza!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na Placu Defilad

   BRONIEWSKI na Placu Defilad

   Miło nam poinformować, że znakomity i wielokrotnie nagradzany BRONIEWSKI zostanie zaprezentowany w wersji filmowej dzisiaj o godzinie 20.30 na warszawskim Placu Defilad. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "BRONIEWSKI na Placu Defilad"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na Festiwalu Dwa Teatry

   BRONIEWSKI na Festiwalu Dwa Teatry

   Miło nam poinformować, że rejestracja telewizyjna BRONIEWSKIEGO bierze udział w konkursie Festiwalu Dwa Teatry. Prezentacja spektaklu odbędzie się już jutro o godzinie 11.30 w sopockim Multikinie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 63. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "BRONIEWSKI na Festiwalu Dwa Teatry"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na R@PORCIE

   BRONIEWSKI na R@PORCIE

   Z radością informujemy, że wielokrotnie nagradzany i szeroko komentowany BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego bierze udział w Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Spektakl zostanie zaprezentowany dzisiaj o godzinie 19.30 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże. Po przedstawieniu odbędzie się rozmowa z autorem sztuki i z reżyserem.
   Więcejo "BRONIEWSKI na R@PORCIE"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI z napisami dla osób niesłyszących

   BRONIEWSKI z napisami dla osób niesłyszących

   Miło nam poinformować, że w najbliższą sobotę i niedzielę znakomity i wielokrotnie nagradzany BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego zostanie zaprezentowany w wersji z napisami dla osób niedosłyszących i niesłyszących (napisy będą wyświetlone nad sceną).
   Więcejo "BRONIEWSKI z napisami dla osób niesłyszących"
  • Zdjęcie artykułu Wnuczka Władysława Broniewskiego do twórców spektaklu BRONIEWSKI

   Wnuczka Władysława Broniewskiego do twórców spektaklu BRONIEWSKI

   Zapraszamy Państwa do lektury listu, który Ewa Zawistowska, wnuczka Władysława Broniewskiego, przesłała do twórców szeroko komentowanego i wielokrotnie nagradzanego BRONIEWSKIEGO.
   Więcejo "Wnuczka Władysława Broniewskiego do twórców spektaklu BRONIEWSKI"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI za 250 groszy!

   BRONIEWSKI za 250 groszy!

   Szanowni Państwo, drodzy widzowie!
   Więcejo "BRONIEWSKI za 250 groszy!"
  • Zdjęcie artykułu Kolejny sukces Adama Orzechowskiego i BRONIEWSKIEGO!

   Kolejny sukces Adama Orzechowskiego i BRONIEWSKIEGO!

   Z ogromną radością informujemy, że Adam Orzechowski został laureatem nagrody POMORSKI SZTORM w kategorii CZŁOWIEK ROKU za reżyserię spektaklu BRONIEWSKI Radosława Paczochy. Uroczyste ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbyło się przedwczoraj w Teatrze Szekspirowskim. Laureatowi serdecznie gratulujemy!
   Więcejo "Kolejny sukces Adama Orzechowskiego i BRONIEWSKIEGO!"
  • Zdjęcie artykułu Czuliśmy, że dotykamy czegoś ważnego, czyli wywiad z Adamem Orzechowskim

   Czuliśmy, że dotykamy czegoś ważnego, czyli wywiad z Adamem Orzechowskim

   Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Adamem Orzechowskim, laureatem POMORSKIEGO SZTORMU w kategorii CZŁOWIEK ROKU za reżyserię spektaklu BRONIEWSKI Radosława Paczochy. Wywiad przeprowadziła Katarzyna Fryc z Gazety Wyborczej.
   Więcejo "Czuliśmy, że dotykamy czegoś ważnego, czyli wywiad z Adamem Orzechowskim"
  • Zdjęcie artykułu Czysta, szczera i ważna wypowiedź, czyli Łukasz Drewniak o BRONIEWSKIM na portalu Teatralny.pl

   Czysta, szczera i ważna wypowiedź, czyli Łukasz Drewniak o BRONIEWSKIM na portalu Teatralny.pl

   „Dziwne, dyrektor gdańskiej sceny nie robił dotąd takich przedstawień, szedł raczej w nurcie obyczajowym, psychologicznym, robił tak zwane spektakle aktorskie. W BRONIEWSKIM sięga po inny teatr i nagle odkrywa, jak dobrze się w nim czuje.
   Więcejo "Czysta, szczera i ważna wypowiedź, czyli Łukasz Drewniak o BRONIEWSKIM na portalu Teatralny.pl"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże nominowany!

   Teatr Wybrzeże nominowany!

   Z ogromną radością informujemy, że Adam Orzechowski, Michał Jaros, Robert Ninkiewicz, spektakl BRONIEWSKI oraz Festiwal Wybrzeże Sztuki zostali nominowani do nagrody POMORSKIE SZTORMY! Laureatów nagrody poznamy już dziś podczas uroczystej gali w Teatrze Szekspirowskim.
   Więcejo "Teatr Wybrzeże nominowany!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI i Ninkiewicz najlepsi na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi!

   BRONIEWSKI i Ninkiewicz najlepsi na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi!

   Z ogromną radością informujemy, że w plebiscycie publiczności 21. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych tytuł najlepszego spektaklu zdobył BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego, natomiast za najlepszego aktora uznano Roberta Ninkiewicza za rolę tytułową w BRONIEWSKIM. Laureatom serdecznie gratulujemy!
   Więcejo "BRONIEWSKI i Ninkiewicz najlepsi na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi!"
  • Zdjęcie artykułu Triumf BRONIEWSKIEGO!

   Triumf BRONIEWSKIEGO!

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w miniony poniedziałek na Dużej Scenie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne osiągnięcia sceniczne w 2014 roku. Z ogromną radością informujemy, że twórcy BRONIEWSKIEGO otrzymali większość najważniejszych trójmiejskich nagród teatralnych!
   Więcejo "Triumf BRONIEWSKIEGO!"
  • Zdjęcie artykułu Sukces BRONIEWSKIEGO w Łodzi!

   Sukces BRONIEWSKIEGO w Łodzi!

   Z przyjemnością informujemy, że owacjami na stojąco widzowie przyjęli naszego BRONIEWSKIEGO zaprezentowanego w minioną sobotę w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. Nasze przedstawienie spotkało się również ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej.
   Więcejo "Sukces BRONIEWSKIEGO w Łodzi!"
  • Zdjęcie artykułu Kolejny sukces BRONIEWSKIEGO!

   Kolejny sukces BRONIEWSKIEGO!

   W miniony wtorek na Dużej Scenie i na antenie TVP Kultura zaprezentowano jeden z naszych najlepszych spektakli - BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem widzów na Dużej Scenie, widzów przed telewizorami (29 tysięcy!), a także z wysokimi notami...
   Więcejo "Kolejny sukces BRONIEWSKIEGO!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi

   BRONIEWSKI na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi

   Po sukcesie na Festiwalu Prapremier, Festiwalu Wybrzeże Sztuki i Telewizyjnym Festiwalu Teatrów Polski przyszedł czas na prezentację w Łodzi! Miło nam poinformować, że znakomity i szeroko komentowany BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego bierze udział w 21. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
   Więcejo "BRONIEWSKI na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura!

   BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura!

   Z ogromną radością informujemy, że jeden z naszych najlepszych spektakli - BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego - zostanie zaprezentowany na antenie TVP Kultura w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Transmisja na żywo z Dużej Sceny odbędzie się dzisiaj o godzinie 20.00.
   Więcejo "BRONIEWSKI na antenie TVP Kultura!"
  • Zdjęcie artykułu Twórcy BRONIEWSKIEGO nominowani!

   Twórcy BRONIEWSKIEGO nominowani!

   Z radością informujemy, że reżyser Adam Orzechowski, scenograf Magdalena Gajewska i aktor Robert Ninkiewicz zostali nominowani do nagrody Splendor Gedanensis za realizację BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy. Uroczyste ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 19.00 w Europejskim Centrum Solidarności.
   Więcejo "Twórcy BRONIEWSKIEGO nominowani!"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże doceniony w podsumowaniu Gazety Świętojańskiej

   Teatr Wybrzeże doceniony w podsumowaniu Gazety Świętojańskiej

   Miło nam poinformować, że Teatr Wybrzeże został doceniony w aż 11 kategoriach w podsumowaniu teatralnym 2014 roku sporządzonym przez Gazetę Świętojańską.
   Więcejo "Teatr Wybrzeże doceniony w podsumowaniu Gazety Świętojańskiej"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże liderem w rankingu Dziennika Bałtyckiego!

   Teatr Wybrzeże liderem w rankingu Dziennika Bałtyckiego!

   Z radością informujemy, że Teatr Wybrzeże zdominował ranking 10. najważniejszych wydarzeń kulturalnych mijającego roku przygotowany przez redakcję Dziennika Bałtyckiego!
   Więcejo "Teatr Wybrzeże liderem w rankingu Dziennika Bałtyckiego!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI, MARIA STUART i Wybrzeże Sztuki wśród najważniejszych wydarzeń 2014 roku

   BRONIEWSKI, MARIA STUART i Wybrzeże Sztuki wśród najważniejszych wydarzeń 2014 roku

   Miło nam poinformować, że BRONIEWSKI, MARIA STUART oraz VII edycja Wybrzeża Sztuki znalazły się w teatralnym podsumowaniu najważniejszych wydarzeń mijającego roku stworzonym przez Łukasza Rudzińskiego z portalu Trójmiasto.pl
   Więcejo "BRONIEWSKI, MARIA STUART i Wybrzeże Sztuki wśród najważniejszych wydarzeń 2014 roku"
  • Zdjęcie artykułu VII edycja Wybrzeża Sztuki

   VII edycja Wybrzeża Sztuki

   Temperatura rośnie na Wybrzeżu Sztuki! Trwa VII edycja przeglądu podczas którego prezentujemy tradycyjnie już najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu.
   Więcejo "VII edycja Wybrzeża Sztuki"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

   Dzisiaj o godzinie 21.30 na Dużej Scenie odbędzie się 26. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony BRONIEWSKIEMU. Weźmie w nim udział reżyser Adam Orzechowski oraz zespół aktorski. Wstęp wolny. Zapraszamy!
   Więcejo "BRONIEWSKI w 26. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym"
  • Zdjęcie artykułu Sukces BRONIEWSKIEGO w Bydgoszczy

   Sukces BRONIEWSKIEGO w Bydgoszczy

   Miło nam poinformować, że BRONIEWSKI prezentowany i nagrodzony na Festiwalu Prapremier spotkał się nie tylko ze znakomitym przyjęciem publiczności, ale zyskał również uznanie krytyki teatralnej!
   Więcejo "Sukces BRONIEWSKIEGO w Bydgoszczy"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI nagrodzony na Festiwalu Prapremier!

   BRONIEWSKI nagrodzony na Festiwalu Prapremier!

   Z radością informujemy, że Robert Ninkiewicz otrzymał Nagrodę Aktorską za rolę tytułową w BRONIEWSKIM na 13. edycji Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. Laureatowi serdecznie gratulujemy!
   Więcejo "BRONIEWSKI nagrodzony na Festiwalu Prapremier!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI na Festiwalu Prapremier!

   BRONIEWSKI na Festiwalu Prapremier!

   Z przyjemnością informujemy, że znakomity BRONIEWSKI Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego bierze udział w konkursie 13. edycji Festiwalu Prapremier. Prezentacja spektaklu odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Zapraszamy!
   Więcejo "BRONIEWSKI na Festiwalu Prapremier!"
  • Zdjęcie artykułu Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr

   Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr

   Z przyjemnością informujemy, że Teatr Wybrzeże został doceniony w tegorocznej ankiecie miesięcznika Teatr „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2013/2014". Krytycy teatralni wyróżnili MARTWE DUSZE, Janusza Wiśniewskiego, Jerzego Satanowskiego, Agatę Bykowską i Radosława Paczochę.
   Więcejo "Teatr Wybrzeże doceniony w ankiecie miesięcznika Teatr"
  • Zdjęcie artykułu Sukces BRONIEWSKIEGO!

   Sukces BRONIEWSKIEGO!

   W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się polska prapremiera BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Z radością informujemy, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.
   Więcejo "Sukces BRONIEWSKIEGO!"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI - prapremiera!

   BRONIEWSKI - prapremiera!

   Dzisiaj o godzinie 19.00 na Dużej Scenie odbędzie się prapremiera BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy. Spektakl wyreżyserował Adam Orzechowski, scenografię przygotowała Magdalena Gajewska, muzykę skomponował Marcin Mirowski.
   Więcejo "BRONIEWSKI - prapremiera!"
  • Zdjęcie artykułu Wystawa poświęcona Broniewskiemu

   Wystawa poświęcona Broniewskiemu

   Dzisiejszej prapremierze będzie towarzyszyło otwarcie wystawy BRONIEWSKI stanowiącej fotograficzną opowieść o życiu Poety. Zdjęcia pochodzą z archiwum Muzeum Władysława Broniewskiego - oddział Muzeum Literatury w Warszawie. Na wystawę zapraszamy do końca lipca.
   Więcejo "Wystawa poświęcona Broniewskiemu"
  • Zdjęcie artykułu Lato w Teatrze - Lato prapremier

   Lato w Teatrze - Lato prapremier

   Serdecznie zapraszamy do spędzenia lata z Teatrem Wybrzeże! Od dzisiaj do 31 sierpnia na pięciu scenach teatru zaprezentujemy dwadzieścia jeden tytułów, w tym aż cztery prapremiery.
   Więcejo "Lato w Teatrze - Lato prapremier"
  • Zdjęcie artykułu BRONIEWSKI w Teatrze Wybrzeże

   BRONIEWSKI w Teatrze Wybrzeże

   W Teatrze Wybrzeże trwają próby do BRONIEWSKIEGO Radosława Paczochy. Spektakl reżyseruje Adam Orzechowski, scenografię przygotowuje Magdalena Gajewska. Planowana prapremiera: 27 czerwca 2014 roku na Dużej Scenie.
   Więcejo "BRONIEWSKI w Teatrze Wybrzeże"