Dzisiejszej premierze spektaklu (g)DZIE-CI FACECI będzie towarzyszyło otwarcie wystawy z cyklu AUTORZY NASZYCH PLAKATÓW: RYSZARD KAJA. ZNASZ-LI TEN KRAJ / GDZIE BABSKI RAJ... / GDZIE CI FACECI...
Ryszard Kaja (ur. 1962) - malarz, grafik, scenograf. Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Pracował jako główny scenograf w Teatrze Wielkim w Łodzi (1999-2000), w Teatrze Wielkim w Poznaniu (1995-2000) oraz jako scenograf w Operze i Operetce w Szczecinie (1994). Jest twórcą ponad 150 realizacji scenograficznych w zakresie opery, baletu, dramatu, filmu i filmu animowanego. Zajmuje się również plakatem, fotografią, ilustracją, dekoracją wnętrz i wystawiennictwem muzealnym, traktując przestrzeń użytkową jak scenę teatralną. Jego ulubioną formą wypowiedzi pozostało jednak malarstwo, a wzajemne przenikanie się świata malarstwa i scenografii stało się rozpoznawalną wizytówką artysty.
W ogrodzie wszystko żyje, a to co żyje, jest w ruchu, bo ruch to życie. Warsztat z Maćko Prusakiem był prawdziwą podróżą przez świat ruchu w naturze. Na Scenie Stara Apteka uczestniczki i uczestnicy warsztatu Choreografia ogrodu odkrywali, jak ruch roślin (i nie tylko) może stać się językiem teatru.
A jeśliby pomyśleć o teatrze jako ogrodzie? Testujemy zazielenianie Teatru Wybrzeże na różne sposoby. Tym razem w ramach „Ogrodu teatralnego” oddajemy scenę słynnemu dramatowi Thomasa Köcka i zapraszamy na czytanie performatywne trzeciej części Trylogii klimatycznej w reżyserii Doroty Androsz.
W lutym zapraszamy na premierę klasycystycznego dramatu "Brytanik" Jeana Racine’a w przekładzie Antoniego Libery, który nie doczekał się jeszcze realizacji w żadnym z polskich teatrów.