Warsztat do spektaklu FAHRENHEIT 451

Warsztat do spektaklu FAHRENHEIT 451

Serdecznie zapraszamy na warsztat do spektaklu FAHRENHEIT 451, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Czarnej Sali.

O WARSZTACIE

Po co komu krytyczne myślenie? Wiedza? Ponoć nieświadomość jest błogosławieństwem. Raporty czytelnictwa wskazują wysoki, lecz stabilny 60% odsetek osób, które nie przeczytały w ciągu roku ani jednej pozycji wydawniczej czy nawet dłuższej publikacji w czasopiśmie. Czy w takim razie wizja unicestwiania książek może nas przerażać? A może wręcz przeciwnie - strach pojawia się właśnie w momencie przebudzenia, bezpowrotnej utraty znanej, domkniętej wizji świata. Cena otwarcia oczu może być bardzo wysoka. Warto czy nie warto - oto jest pytanie, na które będziemy szukali odpowiedzi.

Warsztaty poprowadzi pedagog teatru Weronika Łucyk. Czas trwania wynosi około dwóch godzin. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które już widziały bądź zamierzają zobaczyć spektakl FAHRENHEIT 451. Każdy z uczestników proszony jest o przyniesienie na warsztat jednej książki, która jest dla niego ważna.

Na warsztat obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

O SPEKTAKLU

Antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. Adaptacja najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki u nas w inscenizacji jednego z najgłośniejszych twórców współczesnego teatru Marcina Libera, laureata Lauru Konrada i szeregu innych nagród i wyróżnień.

„Spektakl FAHRENHEIT 451 w Teatrze Wybrzeże przypomina pożar. Na początku jest podpalenie, potem ogień obejmuje coraz większy obszar i w końcu pali się żywym płomieniem. Po ugaszeniu pożaru zostaje tylko dym. W zgliszczach można jednak znaleźć przebłyski czegoś, co zwiastuje nadejście nowego."

Marzena Bakowska, Radio Gdańsk

Tekst (inspirowany powieścią Raya Bradbury'ego) Marcin Cecko
FAHRENHEIT 451
Reżyseria: Marcin Liber
Dramaturgia: Marcin Cecko
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL
Kostiumy: Grupa Mixer
Asystent reżysera: Katarzyna Z. Michalska
Inspicjent: Jerzy Kosiła

W spektaklu występują: Dorota Androsz (Linda-Mildred), Katarzyna Figura (Kobieta / Gwiazda), Katarzyna Z. Michalska (Klarysa), Piotr Biedroń (Montag), Michał Jaros (Montag), Maciej Konopiński (Montag), Michał Kowalski (Kapitan), Jakub Mróz (Kaj), Cezary Rybiński (Profesor Faber) oraz Filip Kaniecki alias MNSL (muzyka na żywo).

Prapremiera: 6 lutego 2016 roku na Dużej Scenie

Czas: 2 godziny 40 minut (jedna przerwa)