Sto ZWYCZAJNYCH SZALEŃSTW

Sto ZWYCZAJNYCH SZALEŃSTW

W najbliższą niedzielę, 14 marca o godzinie 20.00 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże zaprezentujemy po raz setny ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA Petra Zelenki.

Premiera spektaklu wyreżyserowanego przez Krzysztofa Rekowskiego odbyła się 28 czerwca 2003 roku. Spektakl zebrał świetne recenzje i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów.

Petr Zelenka
ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA
Przekład: Krystyna Krauze
Reżyseria: Krzysztof Rekowski
Scenografia: Maciej Chojnacki
Kostiumy: Krzysztof Ostrowski
Muzyka: Maciej Cieślak
Ruch sceniczny: Katarzyna Chmielewska

ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA to historia Piotra, który pragnąc odzyskać ukochaną decyduje się na przeprowadzenie zakończonych ostatecznie absolutną klęską indiańskich rytuałów. To również opowieść o Musze, który obdarza uczuciem sprzęty gospodarstwa domowego, sąsiadce Piotra, Alicji, odczuwającej satysfakcję seksualną jedynie w obecności osób trzecich oraz o innych, nie mniej interesujących bohaterach. Jak podkreśla reżyser spektaklu, Krzysztof Rekowski, to historie ludzi szalonych, ale takim rodzajem szaleństwa, z którym stykamy się na co dzień i któremu trudno się dziwić. Wręcz przeciwnie. Z którego możemy się pośmiać.

W spektaklu występują: Magdalena Boć, Justyna Bartoszewicz, Małgorzata Brajner, Monika Chomicka-Szymaniak, Katarzyna Chmielewska, Michał Kowalski, Dorota Kolak, Joanna Kreft-Baka, Mirosław Krawczyk, Piotr Łukawski, Małgorzata Oracz, Cezary Rybiński, Florian Staniewski, Dariusz Szymaniak, Maciej Szemiel.