Jubileuszowa G®UPA LAOKOONA

Jubileuszowa G®UPA LAOKOONA

Serdecznie zapraszamy na pięćdziesiątą G®UPĘ LAOKOONA! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższą środę, 6 października o godzinie 19.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Premiera G®UPY LAOKOONA odbyła się 17 marca 2007 roku na Scenie Malarnia. Spektakl zebrał świetne recenzje i do dzisiaj cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów.

Za reżyserię G®UPY LAOKOONA Jarosław Tumidajski otrzymał w 2008 roku Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego. Spektakl ten został również uznany przez portal trójmiasto.pl za najlepsze przedstawienie roku 2007.

„Świetny tekst Tadeusza Różewicza, inteligentna i konsekwentna reżyseria oraz doskonałe aktorstwo - premiera G®UPY LAOKOONA w Teatrze Wybrzeże to jeden z najlepszych spektakli, jakie w ostatnich latach pojawiły się na tej scenie."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

„Grupa Laokoona stworzyła przedstawienie, które wydobywa z ogromnego wachlarza możliwości zostawionego przez autora, gorzką prawdę o kulturze, ludziach i tym, co nas otacza. Dotyka poważnych problemów (jak dewaluacja rodziny), wskazuje fałsz, zakłamanie współczesnych Don Kichotów i do absurdu sprowadza wysublimowane poczucie kultury wyższej."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

Tadeusz Różewicz
G®UPA LAOKOONA
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski
Scenografia, wideo: Mirek Kaczmarek
Ruch sceniczny: Anka Jankowska

W spektaklu występują: Mirosław Baka (Ojciec), Monika Chomicka-Szymaniak (Przyjaciółka), Krzysztof Gordon (Dziadek), Jerzy Gorzko (Krytyk II), Dorota Kolak (Matka), Mirosław Krawczyk (Krytyk I), Dorota Androsz (Córka), Zbigniew Olszewski (Przewodniczący).