Relacja z 4. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Relacja z 4. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego

Wczoraj na Scenie Kameralnej odbyło się 4. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęconego spektaklowi CHARLIE BOKSEREM. Uczestniczył w nim reżyser Piotr Cieplak, aktorzy i autorzy scenariusza - Maciej Adamczyk i Leszek Bzdyl oraz zespół aktorski. Na widowni zgromadziło się kilkudziesięciu widzów. Spotkanie moderował kierownik literacki Teatru Wybrzeże, Cezary Niedziółka.

Piotr Cieplak pytany o dokładne znaczenie spektaklu stwierdził, że CHARLIE BOKSEREM nie poddaje się łatwym klasyfikacjom i nie istnieje w nim jeden motyw przewodni, jedno rozwiązanie. Zamiarem twórców spektaklu było raczej sprowokowanie do dyskusji i stworzenie sytuacji wielogłosu. CHARLIE BOKSEREM to zatem spektakl nielinearny, celowo zaburzony, nie przyczynowo skutkowy. W dodatku każdy spektakl różni się odrobinę od poprzedniego. A to za sprawą roli Macieja Adamczyka, który za każdym razem stara się budować inną postać i wprowadzać elementy improwizacji.

Widzowie jak zawsze dzielili się z artystami swoimi spostrzeżeniami, tym co w spektaklu zainteresowało ich najbardziej. Dużą uwagę zwrócili m.in. na znakomity ruch sceniczny oraz obecną w spektaklu historię religii i historię sztuki.

Już teraz zapraszamy Państwa na 5. Dyskusyjny Klub Teatralny, który odbędzie się w piątek, 11 marca o godzinie 21.30 na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże i będzie poświęcony spektaklowi ZMIERZCH BOGÓW Viscontiego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.