Po premierze FAZY DELTA

Po premierze FAZY DELTA

W miniony piątek na Scenie Malarnia odbyła się polska prapremiera FAZY DELTA Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego. Spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem premierowej publiczności i krytyki teatralnej.

„To najlepsze przedstawienie w reżyserii Adama Orzechowskiego od kilku lat na pewno. Reżyser podał tekst Paczochy właściwie bez zmian, aktorzy przez półtorej godziny wygłaszają swoje partie bez podpórek i ozdobników. Tak duże zaufanie do tekstu, jeśli to nie Szekspir, jest mocno ryzykowne, a jednak całość nie  tylko nie  nuży, ale trzyma w napięciu i zaciekawieniu. Orzechowski nie tylko otworzył aktorów, oddał im historię, ale pozostałymi środkami stworzył rzadko spotykaną u nas intensywność. [...] Świetne otwarcie niezwykłego roku, obowiązkowa lektura dla każdego teatromana."

Piotr Wyszomirski, Gazeta Świętojańska

„Przedstawienie pewnie będzie budzić kontrowersje, jedni odsądzają je od czci i wiary, inni wyjdą z teatru poruszeni. Ale to dobrze, gdy teatr budzi emocje, nie pozostawia widza obojętnym."

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Polecam spektakl uprzedzając, że nie jest łatwy w odbiorze. Po wyjściu z teatru przez dłuższy czas trudno się z wrażeń otrząsnąć, ale warto sztukę zobaczyć, aby - każdy ze swojej  perspektywy - mógł wyciągnąć wnioski i wykonać choć jeden ruch aby mniej zdarzało się podobnych dramatów."

Katarzyna Korczak, Dziennik Pomorza