Sukces BABY CHANEL!

Sukces BABY CHANEL!

W miniony piątek na Dużej Scenie odbyła się polska prapremiera BABY CHANEL Nikołaja Kolady w reżyserii Adama Orzechowskiego. Z radością informujemy, że spektakl spotkał się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej, a także zyskał uznanie obecnego na prapremierowym spektaklu Nikołaja Kolady.

„Tragikomedia BABA CHANEL Nikołaja Kolady, najnowsza premiera Teatru Wybrzeże w reżyserii Adama Orzechowskiego, to spektakl bezpretensjonalny i wzruszający, zabawny i inteligentny."

Mirosław Baran, Gazeta Wyborcza

„BABA CHANEL to przedstawienie komiczne, ale też wzruszające i prawdziwie mądre. Nieczęsto udaje się w teatrze połączyć te trzy rzeczy w jednym spektaklu."

Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Spektakl BABA CHANEL stara się udzielić odpowiedzi na pytanie: kim jesteśmy, kim stajemy się, kiedy przybywa nam lat, ale także na przekór wszystkiemu każe cieszyć się życiem, nawet gdy traci ono dawny blask."

Katarzyna Gajewska, Port Kultury

„Obejrzeliśmy wzruszające, wywołujące śmiech przez łzy, przedstawienie."

Katarzyna Korczak, Dziennik Pomorza

„W spektaklu Adama Orzechowskiego role pięciu chórzystek odgrywają mężczyźni - doświadczeni aktorzy Teatru Wybrzeże: Krzysztof Gordon, Jerzy Gorzko, Mirosław Krawczyk, Zbigniew Olszewski i Cezary Rybiński. Grają groteskowo, ale w sposób stonowany, bez zagrywania się pod publiczkę. Prym wśród nich wiedzie Cezary Rybiński, którego Kapitolina Pietrowna nękana jest przez zaniki pamięci, a aktor świetnie oddaje absorbującą uwagę wszystkich i mocno już stetryczałą staruszkę."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl