Po premierze CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

Po premierze CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI?

W minioną sobotą na Dużej Scenie odbyła się premiera spektaklu CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? Horace'a McCoya w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się ze znakomitym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.

„Wojciech Kościelniak z powieści McCoya oprócz oczywistego i uniwersalnego obrazu wyścigu szczurów, tworzy bardzo dokładną wiwisekcję dojrzewania do zbrodni i kiełkowania ekstremizmu. [...] W efekcie powstał zdecydowanie najciekawszy od początku roku spektakl Teatru Wybrzeże."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Powstał przejmujący portret społeczności wykluczonej, dla której jedynym stanem, jaki znają, jest niedostatek, niespełnienie i oczekiwanie na odmianę karmy."

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

„To spektakl dramatyczny, ale będący jednocześnie czymś na kształt antymusicalu, w którym najbardziej dramatyczne momenty zamykane są w ramach monotonnego (nie)tańca, bezgłośnego łkania, zamierającego w krtani wrzasku."

Anna Jazgarska, portal Teatralny.pl

„Cały spektakl jest bardzo konsekwentny, spójny, wszystko tutaj gra: scenografia, światło, subtelne animacje, kostiumy, muzyka."

Katarzyna Gajewska, Dziennik Teatralny Trójmiasto

„Najnowszy spektakl oparty na motywach powieści Horace'a Maccoy'a startujący na deskach gdańskiego Wybrzeża również odbija się echem sukcesu. CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI? to prawdziwa terapia wstrząsowa, sztuka zaangażowana społecznie, mocna, jątrząca problematykę pogoni za pieniądzem, frustracji biedą, braku życiowych perspektyw. Kościelniak pokazuje, że napisana w dobie Wielkiego Kryzysu lat 30. ubiegłego wieku powieść ani trochę nie traci ze swej aktualności, wręcz przeciwnie - w czasach globalizacji zyskuje wymiar paraboli obrazującej zjawisko komercjalizacji rozpowszechnione na skalę światową."

Anna Kołodziejska, Teatralia Trójmiasto