Po premierze NOCY IGUANY

Po premierze NOCY IGUANY

W miniony piątek na Scenie Kameralnej odbyła się premiera NOCY IGUANY Tennessee Williamsa w reżyserii Pii Partum. Miło nam poinformować, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i części krytyki teatralnej.

„Ważne są losy bohaterów – sprowadzone do wymiarów uniwersalnych – ale równie ważna jest teatralna magia, tworząca się sceniczna poetyka. Tekst podano w sposób jasny, klarowny, dociera do słuchacza nawet szept. Słowo, gest, ruch, muzyka, światło grają ze sobą niemal idealnie. Nie ma niczego niepotrzebnego. Powstał piękny, wysmakowany, Teatr, pisany dużą literą T.”

Katarzyna Korczak, Czas Pomorza

„NOC IGUANY to spektakl ukazujący człowieka zagubionego, nieszczęśliwego, który mimo dojrzałego już wieku, wciąż nie wie, czego oczekuje od życia. Gdańscy aktorzy perfekcyjnie wcielili się w swoje role, poczynając od Figury, której charyzma i niekwestionowany talent ożywiły i nadały charakteru postaci Maxine, przez doskonałych w swej akrobatycznej giętkości Martíneza i Mroza, aż po samego Tyndę, którego nieoceniona gra miała znaczący wpływ na wydźwięk całej adaptacji i uwydatniła tragiczną wymowę gdańskiej NOCY IGUANY.”

Balbina Hoppe, portal Teatralia