Ósma odsłona projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu

Ósma odsłona projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu

Dzisiaj o godzinie 18.30 zapraszamy do Dworku Sierakowskich na ósmą odsłonę projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu.

Aktorzy Teatru Wybrzeże pod kierunkiem Michała Kurkowskiego przeczytają sztukę Artura Pałygi MUZUŁMANY. Obsadę czytania tworzą: Katarzyna Dałek, Ewa Jendrzejewska, Krzysztof Gordon i Piotr Witkowski. O oprawę intelektualną wydarzenia zadbają młodzi teatrolodzy – studenci UG, którzy przedstawią swój komentarz do prezentowanej sztuki i poprowadzą dyskusję. Wstęp wolny.

Akcja sztuki Artura Pałygi MUZUŁMANY dzieje się w centrum handlowym. Poznajemy w niej czterech pracowników: Młodego, Młodą, Starego i Starą. Choroba, konflikt w rodzinie, niskie zarobki – to tylko niektóre problemy zmieniające naszych bohaterów w tykające bomby. Niezadowoleni z życia i panujących w kraju warunków, za wszelką cenę szukają kogoś, kogo będą mogli oskarżyć o obecny stan. I znajdują – uchodźców. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że swoim zachowaniem nie różnią się niczym od znienawidzonych przez nich religijnych terrorystów, którymi głośno okrzyknęli wszystkich muzułmanów. Zainspirowana książkami Oriany Fallaci sztuka opowiada o strachu, gniewie, problemach, lękach, nienawiści oraz jakże aktualnej w obecnych czasach ksenofobii. Stawia przed widzem szereg pytań: czy w obecnych czasach pogoń za dobrobytem całkowicie wyparła z nas człowieczeństwo? Co nam przyjdzie z tej całej nienawiści do innych i samych siebie?