NORA - po premierze

NORA - po premierze

23 października w Starej Aptece odbyła się premiera NORY Henrika Ibsena w reżyserii Radosława Rychcika. Przedstawienie zainaugurowało sezon teatralny 2020/2021 w Teatrze Wybrzeże. Z przyjemnością informujemy, że spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„Najnowsza premiera Teatru Wybrzeże przekonuje, że NORA Henrika Ibsena ani trochę się nie zestarzała. Przeciwnie - dzisiaj tekst poświęcony kobiecie, która dojrzewa do walki o godność osobistą i swoją pozycję społeczną, wydaje się boleśnie aktualny. [...] NORA Teatru Wybrzeże jest spektaklem na ważny temat, przeprowadzonym w sposób bardzo konsekwentny. To misternie utkana opowieść, w której awans społeczny, feminizm i ludzkie słabości są połączone rozmyślnie poprowadzoną przez Radosława Rychcika siecią zależności.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Dobrze, że Teatr Wybrzeże postanowił przypomnieć ten słynny dramat. W swoim czasie był on wielkim manifestem równouprawnienia kobiet, kamieniem obrazy dla filistrów i drogowskazem dla rzeczników odrodzenia moralnego.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Nora jest niezwykle irytująca – zarówno w dramacie Ibsena, jak i na deskach teatru... i dokładnie taka ma być! [...] Zagadnienie emancypacji kobiet pomimo upływu wieków pozostaje wciąż tematem aktualnym. Nora jest postacią, która w swoim przerysowaniu nie przystaje do czasów współczesnych, jednak jej rolą – już w czasie powstania utworu – nie jest zaskarbienie sympatii odbiorcy. Jest antybohaterką – przestrogą przed zależnością.”

Weronika Labandt, Dziennik Teatralny Trójmiasto