ŻABUSIA - po premierze

ŻABUSIA - po premierze

Drodzy Państwo, w minioną sobotę na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim odbyła się premiera ŻABUSI Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Z przyjemnością informujemy, że przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

„Tumidajski wykorzystał ŻABUSIĘ, by unaocznić, co stało się przez nieco ponad sto lat z naszą zdolnością rozdzielania dobrego od złego, prawdy i nieprawdy. Choć przedstawienie nie zaleca się do widza nowatorską i krzykliwą formą, choć oparte jest na niuansach, półtonach, półcieniach i grze świateł, gdy dotarło do mnie, o czym wydaje się mówić, mocno chwyciło mnie za gardło.”

Jarosław Zalesiński, miesięcznik Teatr

„Przedstawienie podobało się widzom, to kawałek dobrego teatru ze świetnymi rolami. Jestem pewna, że ŻABUSIA szybko nie zejdzie z afisza, nie tylko ze względu na psychologiczną przenikliwość autorki i dziwnie bliski nam obraz świata, ale też dlatego, że jest to naprawdę świetne przedstawienie.”

Grażyna Antoniewicz, Dziennik Bałtycki

„Uniwersalny przekaz dramatu Zapolskiej w spektaklu Teatru Wybrzeże oczywiście wybrzmiewa z pełną mocą - pozór i ułuda rodzinnego ładu są ważniejsze od niewygodnej prawdy. Kłamstwo pozostaje siłą napędową dulszczyzny, która na przestrzeni lat się nie dezaktualizuje. To Jarosławowi Tumidajskiemu udało się przedstawić bardzo dobitnie, bo ŻABUSIA celnie portretuje małostkowość i zakłamanie.”

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl

„Finał spektaklu, w którym okaże się, że prawda potrafi zabić, a kłamstwo ocalić - zagrany został w mistrzowski sposób przez aktorski zespół.”

Anna Umięcka, portal Gdansk.pl

„Spod ręki reżysera Jarosława Tumidajskiego wyszedł spektakl ciekawy, atrakcyjnie zainscenizowany.”

Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza