Mikołajki z LEKCJAMI NIEGRZECZNOŚCI

Mikołajki z LEKCJAMI NIEGRZECZNOŚCI

Z okazji Mikołajek serdecznie zapraszamy na 10. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się jutro o godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, pojutrze o godzinie 13.00 na Dużej Scenie oraz w niedzielę, 14 grudnia o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem 10. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie PINOKIO Carla Collodiego. Lekcję poprowadzą: Dorota Androsz, Agata Bykowska, Anna Kociarz, Piotr Chys, Jakub Mróz oraz Marek Tynda. Czytanie wyreżyseruje Ewelina Marciniak.

Po Lekcji w Gdańsku i Sopocie odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Przypominamy, że LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

O 10. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

„Trudno jest być naprawdę nieposłusznym; obecnie panuje moda na bunt, co czyni z buntu coś płaskiego jak talerz" - tak o przygodach pajacyka wyrzeźbionego z serca drzewa, Pinokia, opowiada Lisica. Tytułowy bohater natychmiast po przebudzeniu pragnie uciec od swojego ojca. Wydaje się, że w tym pędzie za przygodą nic nie zatrzyma już dziś Pinokia, i dziś jak nigdy rozumiemy jego pragnienie wolności i niechęć do bycia takim samym jak wszyscy. Jakim pokusom dziś ulega Pinokio? Dlaczego dziś Pinokio kłamie? I w końcu jakie marzenie Pinokia pozwala mu się zmienić z pajacyka w człowieka?

Carlo Collodi (ur. 1826 zm. 1890) - właściwie Carlo Lorenzini, włoski pisarz, dziennikarz, satyryk, tłumacz. Znany głównie jako autor książek dla dzieci i twórca postaci Pinokia.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).