29. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

29. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 29. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w niedzielę o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem 29. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie KAJTUŚ CZARODZIEJ Janusza Korczaka. LEKCJĘ poprowadzą: Monika Chomicka-Szymaniak, Sylwia Góra-Weber, Michał Kowalski, Jakub Nosiadek i Maciej Szemiel. Za scenografię będzie odpowiedzialna Aleksandra Ciapka. Opiekę artystyczną nad 29. LEKCJĄ objął Maciej Konopiński.

Po LEKCJI odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Zakupu biletów można dokonywać za pomocą usługi Bilety online, za pośrednictwem formularza rezerwacji na stronie internetowej bądź w kasach teatru.

MACIEJ KONOPIŃSKI O 29. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Czy wiecie dlaczego chłopcy muszą wszystkiego spróbować? Dlaczego muszą wejść na drzewo, żeby przekonać się, że jest ono wysokie? Dlaczego muszą spróbować czy dadzą radę przeskoczyć przez płot? Dlatego, że są chłopcami!!!! Tak jak Kajtuś - bohater tej LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI. Kajtuś nie rozumie dlaczego dorośli myślą, że jest niegrzeczny. W swoich myślach uwielbia podróżować, wszystkiego próbować i być superbohaterem. Dlatego postanawia, że będzie czarodziejem. A czarodziej może wszystko to co sobie wyobrazi. Zapraszam na 29 LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI.

„W każdym człowieku jest jakby cały świat. Jeśli popatrzę na drzewo, są jakby dwa: jedno naprawdę drzewo a drugie drzewo w moich oczach, w mojej głowie, w mojej myśli. Odszedłem już i zapomniałem, ale potem znów je widzę i poznaję, przypominam sobie. Więc to drzewo było gdzieś w mojej głowie w moich myślach.”

Janusz Korczak

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej LEKCJI wynosi 15 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki).