29 lipca w ramach Festiwalu Szekspirowskiego odbył się pierwszy pokaz ᴡᴏʀᴋ ɪɴ ᴘʀᴏɢʀᴇꜱꜱ spektaklu „Sen nocy letniej” w reż. Miłki Dziasek.
29 i 30 lipca na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże odbędą się dwa pokazy Snu nocy letniej Williama Szekspira w reżyserii Miłki Dziasek, studentki V roku warszawskiej Akademii Teatralnej. Spektakl w formule work in progress jest częścią konkursu o Nowego Yoricka 28. Festiwalu Szekspirowskiego. Z Miłką Dziasek rozmawia Monika Mioduszewska.
Wszyscy w tej komedii śnią dziwne, straszne sny – mówi Miłka Dziasek, studentka V roku reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie, która wygrała konkurs na koncepcję spektaklu w Teatrze Wybrzeże będący częścią Konkursu o nagrodę Nowego Yoricka w ramach 28. Festiwalu Szekspirowskiego.
21 lipca o godzinie 17:00 zapraszamy na spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i napisami w języku polskim. Spektakl prezentujemy w ramach programu Kultura Dostępna.
To był z pewnością jego sezon. Za rolę Macieja Palucha w Pięknej Zośce w reżyserii Marcina Wierzchowskiego otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska, Nagrodę Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu oraz Nagrodę im. Jana Świderskiego w 30. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Za rolę Konrada w Wyzwoleniu w reżyserii Jana Klaty otrzymał nagrodę aktorską 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych w konkursie Klasyka Żywa. Właśnie zaczął pracę nad rolą jednego z trzech Édouardów w sztuce Zmiana Édouarda Louis w reżyserii Radosława Rychcika. Z Piotrem Biedroniem rozmawia Anna Wakulik, dramaturżka Teatru Wybrzeże.
Po raz pierwszy w historii Teatru Wybrzeże sięgnęliśmy po tekst „Szklana menażeria” Tennessee Williamsa, w przekładzie Jacka Poniedziałka. Reżyserią zajął się Stanisław Chludziński dla którego był to spektakl dyplomowy kończący Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie.
Pierwsze wakacyjne zwiedzanie Dużej Sceny za nami. Zainteresowanie kulisami naszego teatru okazało się tak duże, że postanowiliśmy dołożyć kilka terminów.
Karolina Kowalska, to aktorka, na którą w tym sezonie spadł deszcz nagród. Nagroda Nardellego za debiut na scenach dramatycznych, Grand Prix na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu, Nagroda im. Jana Świderskiego w 30. Konkursie na Wystawienie Polskie Sztuki Współczesnej. To tylko niektóre z nich. O swoich rolach i podejściu do aktorstwa opowiedziała Annie Wakulik, dramaturżce Teatru Wybrzeże.
W niedzielę, 7 lipca odbędzie się siódme z cyklu spotkań łączących teatr z psychoanalizą – „Spektakl na kozetce”. Rozmowa wokół spektaklu „Powarkiwania Drogi Mlecznej” odbędzie się na Dużej Scenie w Gdańsku.
Choć w ubiegłym miesiącu zrobiliśmy krótką przerwę repertuarową, Teatr Wybrzeże nadal tętnił życiem. Zobaczcie, co się u nas działo.
Spektakl „Piękna Zośka” w reż. Marcina Wierzchowskiego został kilkukrotnie wyróżniony w finale 30. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!