Jubileuszowy ŁUP

Jubileuszowy ŁUP

Serdecznie zapraszamy na pięćdziesiąty ŁUP! Prezentacja jubileuszowego spektaklu odbędzie się w najbliższy czwartek, 2 grudnia o godzinie 17.00 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Dzień pogrzebu. Pogrążona w smutku po stracie żony i matki rodzina, przyjaciel syna, niewinna pielęgniarka, pracownik miejskich wodociągów i toczące się po podłodze szklane oko zmarłej. Spoczywaj w spokoju, mamo - chyba że możesz się jeszcze do czegoś przydać. Ta groteskowa historia ze zwłokami w tle, balansująca na granicy farsy i kąśliwej obserwacji rzeczywistości, wyszła spod pióra Joe Ortona - brytyjskiego prekursora kultury campowej i mistrza czarnej komedii.

Polska prapremiera ŁUPU odbyła się 13 lutego 2008 roku na Scenie Kameralnej. Spektakl zebrał świetne recenzje i do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością wśród widzów.

„ŁUP to groteskowa opowieść, ukazująca odwrócenie podstawowych wartości ludzkich, minimalizująca powagę śmierci i znaczenie prawa. To także duża dawka czarnego humoru, nieprzekraczająca jednak granic dobrego smaku. Trup wędrujący z trumny do szafy, próba urządzenia pogrzebu kradzionym pieniądzom, szklane oko toczące się po podłodze, żołądek w pojemniku oraz śledztwo nieobliczalnego pracownika wodociągów, to tylko nieliczne z wątków, które zaskoczą i rozbawią widza."

Emilia Falińska, Teatralia Trójmiasto

Joe Orton
ŁUP
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Iwo Vedral
Scenografia: Tomasz Brzeziński
Muzyka: Jakub Orłowski, Fabian Włodarek

Występują: Mirosław Baka, Grzegorz Falkowski, Krzysztof Gordon, Anna Kociarz, Maciej Konopiński