Dziewiąta LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Dziewiąta LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na dziewiątą LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Dużej Scenie oraz w niedzielę, 23 listopada o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem dziewiątej LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie PAWEŁ I GAWEŁ I MAŁPA W KĄPIELI oraz inne bajki Aleksandra Fredry. Lekcję poprowadzą: Magdalena Boć, Marzena Nieczuja-Urbańska, Piotr Biedroń, Jerzy Gorzko i Jakub Mróz.

Po każdej Lekcji odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Przypominamy, że LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje).

O DZIEWIĄTEJ LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Niegrzeczność nie oznacza braku uprzejmości, gdyż ta może odwrócić się przeciwko niegrzecznemu, o czym przekona się Gaweł. Czy warto zwlekać z podejmowaniem decyzji? Pewien osiołek coś o tym wie. Do czego może doprowadzić chęć zysku? Kto na tym skorzysta, a kto straci? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie poznając przygody bardzo czystej małpki, czyżyka i zięby oraz innych bohaterów bajek Aleksandra Fredry.

Aleksander Fredro (ur. 1793 zm. 1876) - jeden z najwybitniejszych polskich komediopisarzy, satyryk i poeta epoki romantyzmu, hrabia. Do jego najwybitniejszych dramatów należą DAMY I HUZARY, ŚLUBY PANIEŃSKIE czy ZEMSTA.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu)