32. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

32. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 32. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia o godzinie 14.00 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Tematem 32. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie książka KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY Janusza Korczaka. LEKCJĘ poprowadzą: Magdalena Gorzelańczyk, Anna Kociarz, Jacek Labijak, Jakub Nosiadek i Grzegorz Otrębski. Opiekę artystyczną nad 32. LEKCJĄ objął Maciej Konopiński. Wstęp wolny!

MACIEJ KONOPIŃSKI O 32. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

„Janusz Korczak, autor książki KIEDY ZNÓW BĘDĘ MAŁY określił ją jako próbę powieści psychologicznej. We wstępie do niej napisał, że opisuje ona to co dzieje się w duszy człowieka: o czym myśli i co czuje. 32. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI będzie próbą poszukiwania w dorosłej osobie spontaniczności dziecka. Czy można znaleźć lepsze miejsce do ujawnienia tej spontaniczności niż teatr? Mamy nadzieję, że nie tylko dzieci lepiej zrozumieją dorosłych ale i rodzice będą mieli okazję poczuć się jak dzieci. Bohaterem naszej LEKCJI jest sam Janusz Korczak, który spotyka się ze swoim małym Januszkiem, żeby lepiej poznać i zrozumieć dzieci i samego siebie. Serdecznie zapraszam na lekcję bycia dzieckiem!!!”

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny". LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.

Opublikowano: