28. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

28. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 28. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Tematem 28. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie baśń ZŁODZIEJSKI MAJSTER Wilhelma i Jacoba Grimmów w przekładzie Jacka Fijołka. LEKCJĘ poprowadzą: Magdalena Boć, Sylwia Góra-Weber, Maciej Konopiński i Jarosław Tyrański. Opiekę artystyczną nad 28. LEKCJĄ objął Michał Derlatka.

Zakupu biletów można dokonywać za pomocą usługi Bilety online, za pośrednictwem formularza rezerwacji na stronie internetowej bądź w kasach teatru.

O 28. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

ARCYZŁODZIEJ to grimmowska wersja historii Robin Hooda, mistrza w swojej złodziejskiej profesji. Profesja ta, choć może nie przynosi chluby, to jednak kieruje się pewną przewrotną moralnością i bardzo restrykcyjnym kodeksem honorowym. Opowieść mówi o dążeniu do mistrzostwa we własnym fachu jako o wielkiej wartości podlegającej jednak pewnym regułom i ograniczeniom. Mistrzostwo nie może być celem, który osiąga się za wszelką cenę i z pominięciem jakichkolwiek zasad, gdyż, jak to w baśniach bywa, sprawiedliwość musi niezmiennie odnieść zwycięstwo, zło musi być ukarane, a dobro nagrodzone. Zasada ta dotyczy także złych i dobrych złodziei... Historia przypomina też o tym, jak ciężko jest przesadzać stare drzewa oraz jaki wpływ na życie człowieka może mieć jego dzieciństwo.

PS. Jeżeli ktoś z Was, drodzy Widzowie – tych starszych lub młodszych – chciałby podzielić się odczuciami, skomentować, zasugerować coś czy o coś zapytać lub jeżeli ktoś ma jakieś repertuarowe marzenie, zna, wygrzebał skądś lub sam napisał jakiś niegrzeczny tekst dla dzieci – prosimy słać myśli, pytania i pomysły mejlem na adres: Kliknij aby zobaczyć adres email

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej LEKCJI wynosi 15 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki).

Opublikowano: