27. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

27. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 27. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej.

Tematem 27. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będzie baśń SZEŚCIU SŁUŻĄCYCH Wilhelma i Jacoba Grimmów w przekładzie Elizy Pieciul-Karmińskiej. LEKCJĘ poprowadzą: Monika Chomicka-Szymaniak, Ewa Jendrzejewska, Jacek Labijak, Maciej Szemiel i Jarosław Tyrański. Opiekę artystyczną nad 27. LEKCJĄ objął Michał Derlatka, oprawę dźwiękową przygotuje Joanna Sówka-Sowińska.

Po LEKCJI odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

Zakupu biletów można dokonywać za pomocą usługi Bilety online, za pośrednictwem formularza rezerwacji na stronie internetowej bądź w kasach teatru.

MICHAŁ DERLATKA O 27. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Dzień dobry Dzieci, dzień dobry, Rodzice!

W tym roku postanowiliśmy uraczyć Was, jak mogliście się własnoocznie i własnousznie przekonać – czytaniami nieco innymi niż dotąd. Może nie tak szalonymi jak zeszłoroczne koziołki i pszczółki, za to pełnymi baśniowego klimatu, magii i strachów; chwilami mrocznymi, ponad dwustuletnimi opowieściami snującymi się poetycko, prawie bez słów w rytmie baśniowej narracji... Niektórzy mówili nam: „Bracia Grimm? To nie dla dzieci, to za straszne, to za stare, to się nie da!” Ale my się uparliśmy, bo chcieliśmy trochę poczarować i Was, dla odmiany, trochę oczarować. Udało się?

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to także lekcje teatru, dlatego nieustannie wymyślamy, kombinujemy, staramy się zmieniać i zaskakiwać, pokazując Wam różne możliwości, style i języki teatru. W najbliższej odsłonie lekcji – bajce SZEŚCIU SŁUŻĄCYCH, sprawdzimy, czy bracia Grimm mieli poczucie humoru. Sprawdzimy też, czy interesującą postacią w teatrze mogą być wielkie kalesony, śmietnik albo stare radio. Opowiemy też historię o tym, jak przekuwać swoje domniemane słabości w zalety oraz o tym, o ile łatwiej radzić sobie z problemami w zgranej grupie przyjaciół. Zapraszamy!

PS. Jeżeli ktoś z Was, drodzy Widzowie – tych starszych lub młodszych – chciałby podzielić się odczuciami, skomentować, zasugerować coś czy o coś zapytać lub jeżeli ktoś ma jakieś repertuarowe marzenie, zna, wygrzebał skądś lub sam napisał jakiś niegrzeczny tekst dla dzieci – prosimy słać myśli, pytania i pomysły mejlem na adres: lekcjeniegrzecznosci@gmail.com

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 15 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych).

PROMOCJA

Dla posiadaczy wejściówek na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki - 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki).