23. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

23. LEKCJA NIEGRZECZNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na 23. LEKCJĘ NIEGRZECZNOŚCI, która odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.  

Tematem 23. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI będą PRZYGODY PSZCZÓŁKI MAI (Cz.3, MIÓD DLA ZUCHWAŁYCH). Lekcję poprowadzą: Agata Bykowska, Sylwia Góra-Weber, Marta Herman, Piotr Biedroń, Maciej Konopiński i Piotr Łukawski. Opiekę artystyczną nad 23. LEKCJĄ objęła Dorota Androsz (scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne).

O 23. LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI

Kochane Dzieci! Maja wysyła do Was telegram o treści „Bzz. SOS. Bzz. Pomóżcie mi! Bzz.”. Przed pszczółką powrót do ula pełen niebezpieczeństw. Spotkanie z Mrówkami z drogówki i decydujące starcie Pszczół i Szerszeni podczas Wielkiej Wojny. Brzmi groźnie? I tym razem tak będzie. Jeśli mała Maja zmierzy się z własnym lękiem, spotka ją wielka nagroda. Pozna Królową Pszczół i bardzo przystojnego Strażnika ula. Jak myślicie czy jej się uda? Kochane dzieci, czy jesteście na tyle odważne, aby towarzyszyć Mai w wędrówce? Czy odpowiecie na telegram? Tym razem naprawdę będzie potrzebowała waszej pomocy! Nie bójcie się, dajcie pstryczka w nos strachowi i pomóżcie Mai bezpiecznie dotrzeć do celu. Do nocnej wyprawy w głąb mrocznej łąki zapraszają Was: dzielna Pszczółka Maja, bojący się nocy Gucio, odpowiedzialny latarnik – Robaczek Świętojański, Mrówki z drogówki: Stefa, Czesia i Zdzichu oraz Pajęczyca Tekla, która pokaże się z drugiej, łagodniejszej strony. Będziecie musieli zmierzyć się z Generałem Krwawe Żądło i Kapralem Szerszeni. Jeśli pokonacie wspólnie z Mają wszystkie przeszkody, ponownie zobaczycie Klementynę oraz niezwykłą, tajemniczą Królową Pszczół, Helenę. Do odważnych świat należy! Przybywajcie na trzecią część PRZYGÓD PSZCZÓŁKI MAI pt. MIÓD DLA ZUCHWAŁYCH.

O LEKCJACH NIEGRZECZNOŚCI

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny".

LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia.